Zavrieť

Porady

Účtovanie stravného

Dobrý deň,
prebrali sme účtovnictvo po účtovníčke, ktorá s nami odmieta komunikovať.
Stravné účtovala spôsobom, pri ktorom si niesom istá či je správny. Vedeli by ste sa mi prosím vyjadriť či to takto môžem účtovať naďalej?
55% z 3 eur str. lístka 527/213
55% z 4 eur str. lístka 527/213
18 ks x 0,01 z 3 eur 335/213
18 ks x 0,01 z 4 eur 335/213
Zvyšok 528/213
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to značí, že zamestnanec platí za lístok 1cent?
    a účet 528 je nedaňový?
    zbytočne sa dáva na nedaňový účet príliš veľa, ked na 527 môže ísť z každého lístka 2,20 Eur a od 1.11.2014 o niečo viac.

    nie je mi jasné, prečo sú 3 a 4 eurové lístky, vo firme predsa musí platiť zásada rovnosti.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka Potočňáková aký má zmysel že zamestnanec platí za lístok 1 cent....nechápem.
    Čítala som si ďalšie príspevky na porade a k tým rôznym hodnotám stravných lístkov.....nie je to v rozpore so zákonom....
    Skôr ma zaujíma či by bolo účtovanie správne ak by som dala na 527mičku najvyššiu sumu akú si môže dať firma do daňových výdavkov a zvyšok dať na 528.....Keď už chce firma hradiť celé stravné zamestnancom......
    KEJKA presne tak
    Lenka Potočňáková Ďakujem =)
    veronikasad Firma poskytuje gastrolístky, alebo odber stravy ? Ak ide o stravu, je od platitela DPH ?
    Lenka Potočňáková gastrolístky
    veronikasad Tam naozaj nie je dôvod účtovať 1 cent od zamestnanca. Od 1.11. je daňovým výdavkom (nákladom) 55 % zo sumy 4,20€ bez ohladu na hodnotu gastrolístka, ktorý zamestnanec dostane. Zbytok uhradí zamestnanec, alebo je to pripoč. položka firmy. Zamestnancovi sa nič nezdaňuje.
    veronikasad Ak máte dostatočnú tvorbu v SF, je vhodné ju použiť na straovanie - bez odvodov a daní.
      zbaliť

    Účtovanie stravného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.