Zavrieť

Porady

nakup dlhodobého majetku zo zahraničia-učtovanie

Dobrý deň, ako mam v jednoduchom účtovníctve zaučtovať stroj v hodnote 2400e kúpený z PL?faktúra je bez DPH, čiže použijem samozdanenie?Ďakujem
Ide mi o to, čo konkretne zaučtujem v alfe, lebo v knihe zaväzkov je len fa EU na službu alebo fa EU na tovar...a čo s DM?
Naposledy upravil jajar1 : 24.11.14 at 14:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si platiteľom dph, tak áno. Obstaranie bude VNZD.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajar1 tak som zavahala kvôli definicii, čo tovar pre mňa vlastne je, lebo sme pekareň a kupili sme stroj s výrobu...
    Tweety je to majetok, tovar by bol, ak by ste ho kúpili na predaj
    jajar1 jasne, že majetok, len som nevedela, že z hľadiska k DPH je to tovar
    Tweety áno, tam má režim ako tovar
    fortunka Ešte toľko k definícii.. VŠETKO čo kúpiš je tovar, aj keby si kúpila auto, je to tovar... (no možno sa nájdu výnimky). MAJETKOM sa to stáva až keď sa firma/podnikateľ rozhodne, že to bude majetok a nebude to tovar určený na ďalší predaj a zaradí ho tak a zaúčtuje to ako majetok, vystaví k tomu patričné doklady, faktúra a spol sa vždy účtuju ako tovar... Čiže zamýšľať sa nad tým vôbec nejak extra netreba )) V konečnom dôsledku aj majetok sa znovu vie stať tovarom...
    jajar1 ano,len čím viac sa človek zamýšľa tým viac sa zamota a zneistí aj v tom, čo bolo predtým samozrejmosťou....dakujem za vyriešenie
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Aj stroj je tovar ak ti ide o to... klasicke samozdanenie s tym, ze vydavok bude VNZD ako pise Tweety. Uctujes to do prijatych faktur.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajar1 presne toto som potrebovala vedieť, či stroj sa berie ako tovar....ĎAKUJEM
    veronikasad Z hľadiska DPH - ano. Ale v peňažnom denníku JU určite nie.
    fortunka jasne, ved sa to vsade pise.. v penaznom denniku je to VNZD a jasne ze nakup majetku... myslim, ze zbytocne sa to tu rozvija pod kazdym prispevkom
    jajar1 podstata bola vzťah k DPH
      zbaliť

    nakup dlhodobého majetku zo zahraničia-učtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.