Zavrieť

Porady

SZCO a vklad auta do majetku

Moze mi prosim niekto poradit v takomto pripade? :

SZCO si minuly rok kupila auto. V roku 2003 aj 2004 zaplatila cestnu dan. V roku 2003 si neuplatnila zhodou okolnosti ziadne vydavky, pretoze to nepotrebovala.

V oktobri 2004 prepisala auto z obcana na SZCO - dala si do technickeho ICO a obchodny nazov.

Ako mam prosim postupovat?

Mam to brat ako firemne auto od roku 2003 s tym,ze si v roku 2003 neuplatnila odpisy? Faktura by sa asi este nasla,ale nieje na firemny nazov. V takom pripade by som mohla zacat odpisovat od zaciatku v roku 2004,pretoze odpisy by mi neprepadli,a do nakladov by som davala blocky PHM a uplatnovala by som DPH.No,to sa mi nezda.

Alebo mam do 1.1.2004 do 30.9.2004 povazovat auto za sukromne,neuplatnovat DPH a davat iba nahradu za PHL podla km a od 1.10.2004 zacat uplatnovat DPH a davat do nakladov blocky, to je dost velky hybrid.A dat si zaroven aj odpisy, tak to je uz asi duplicitny vydavok.

Co by ste mi poradili? :-} Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Do 1.9.2004 považovať auto za súkromné. Podľa dokladu o nákupe vypočítať rovnomerné odpisy za r.2003 a o to ponížiť cenu za akú auto bude zaradené do majetku SZČO. Podľa zákona o dani z príjmov vypočítať odpisy ako 2.rok odpisu a tie dať do výdavkov. Do 1.9. postupovať ako pri používaní auta SZČO nezaradeného do majetku firmy. Od 1.9.2004 už o tomto aute účtovať ako o aute zaradenom v majetku- PHM (platca DPH si uplatní DPH), opravy, poistka atď.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Aha,takze vtip je v tom,ze tie odpisy za rok 2003 mi znizia vstupnu cenu, ktora sa tak pre ucely odpisovania stane obstaravacou cenou,ale auto sa bude uz odpisovat iba 3 roky? Najlepsie asi rovnomerne ... nech sa to nekomplikuje. vdaka :-}
    Naposledy upravil alexxandra : 20.10.04 at 13:01

    SZCO a vklad auta do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.