Zavrieť

Porady

Taxisluzba - tlac potvrdeni z taxametra (od 1.1.2014)

Otazka je smerovana na tych, ktori maju skusenosti s uctovanim taxikarov. Postrehla som, ze od 1.1.2014 bola zmena, taxikari musia mat namontovane taxametre, ktore tlacia potvrdia, aspon tak som to pochopila. Je to teda tak, ze by sa mal z tych taxametrov dat stiahnut nejaky vystup za mesiac alebo za cely rok, nieco ako na ERP intervalova zavierka, alebo ako to funguje? mate prosim s tym niekto skusenost?

Prosim najde sa tu niekto kto uctuje taxikara?
Naposledy upravil nika.sum : 05.12.14 at 12:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evita M je offline (nepripojený) Evita M

    Evita M
    Dobrý deň, pokiaľ viem, tak sa nedá vytlačiť mesačný výstup. Každý blok (a za každé auto zvlášť ) nalepujú taxikári do knihy a na konci mesiaca mi dajú kumulovaný stav príjmov, čiže doúčtujem len rozdiel. Mňa by ale skôr zaujímalo , či podľa nového zákona u virtuálnych registračných pokladniach sú povinní vymeniť tieto taxametre, ktoré majú len rok za registračné pokladne, alebo za virtuálnu pokladňu ? Neviem si ale predstaviť ako takúto virtuálnu pokladňu bude v taxíku využívať ? Ako vytlačí doklad z virtuálnej pokladne ? Stretol sa s tým prosím Vás niekto ? Alebo neriešite podobný problém aby ste splnili povinnosť do 1.4.2015 ? ďakujem
    pandorasbox vie niekto poradiť, ako to vlastne je. taxikár po 01.04.2015 musí zaregistrovať do VRP. kedy? ihned ako vykonal službu? alebo na konci dňa? vďaka
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zorenka1 Nerobím síce taxikára, ale podľa vyjadrenia FS taxikár nemusí vydať pokladničný doklad, ak vydáva potvrdenie o zaplatenom cestovnom- vytlačeného z taxametra. Má ale povinnosť tento príjem zaevidovať do VRP. Ak taxikár nemôže zo závažných dôvodov použiť VRP- myslia sa asi technické nedostatky -internet, je povinný vystaviť paragon a tento spolu s potvrdením z taxametra odovzdať zákazníkovi. Aspoň toľko z usmernenia FS.
    ekopo dakujem za komentár, toto usmernenie poznám. Len taxikári vo všeobecnosti melú niečo o tom, že majú výnimku - o čom nemám poznatky. že vraj niečo bolo na TA3
    veronikasad Nemajú výnimku, bola som na seminári FS k VRP minulý štvrtok, výklad bol rovnaký ako píše Zorenka.
    Zorenka1 NR SR schválila výnimku pre taxikárov 03.02.2015. Nebudú musieť používať ERP, ale len VRP s jestvujúcim talčiarňami taxametra.
    nika.sum Dakujem za info.
      zbaliť

    Taxisluzba - tlac potvrdeni z taxametra (od 1.1.2014)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.