Zavrieť

Porady

Mám práčku LG WD 8021 C a z častých porúch so vyčítal, že znak dE

Mám práčku LG WD 8021 C a z častých porúch so vyčítal, že znak dE, znamená že neboli uzatvorené predné dvierka práčky.Máte osobnú skúsenosť s takouto poruchou? Ide mi o to, že ak by to bola drobná chyba , nemusel by som volať opravára. Budem vdacny za radu
Naposledy upravil mufol : 26.12.14 at 09:46
LG.jpg  
20141213_092511.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Skusil by som kolenom pritlacit dvere pracky, nam to pise casto, ked pracku preplnime. Pracka to pise, lebo nevie dvierka zamknut.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V servisnej knizke mas zoznam drobnych poruch,aj navod ako ich odstranit bez volania opravara. treba iba citat!
    Ak to nepomoze a nezvladnes to sam, treba sa obratit na servis.Servisak ti pride tie dvierka prilacit,ale da si to zaplatit .-)
    mufol Hmmm ,arizona , ďakujem za radu
    Kedže píšem a čítam tento text tak viem čítať ! z návodu. Mne ide radu , ktorá nie je v príručke a s ktorou má niekto skúsnosť bez servisu
    arizona Mas pracku v zaruke a robi ti to castejsie? Nepomaha pritlacenie dvierok? Tak zavolaj servis,musia skontrolovat a opravit zdarma.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Daj dole hornú časť na pračke. Skontroluj kábliky vedúce k zámku dverí. Pokiaľ je všetko v poriadku, odpoj kábliky a premeraj spínač zámku. Mal by to byť tento zámok: http://www.dilynapracky.cz/store/goo...-dveri-lg.html





    Podľa tvojej otázky, chceš svojpomocne opraviť práčku? Dnes mám na stole Bosch zámok. Zmeriaš ohmicky, cievku a kontakty pri zap a vyp zámku, jednoduché jak facka. Tvoj trojkontaktný z hlavy neviem, rozober a pošli foto, tie zámky sú pekne rozoberateľné. Nemyslím, že je to v programátore.
    Naposledy upravil vlado 33 : 26.12.14 at 17:34
    IMG_20141211_150919.jpg  
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Doplnil som.
    mufol Ahoj Vlado 33, ďakujem za rady. Kábliky boli v poriadku. Neviem ako pomerať spínač  Poraď ako na to? Mám aj cca polročný merák. I tak neviem čo by mi to pomohlo? Ak by to dopadlo dobre, bol by zlý programátor alebo niečo iné? Je aj iná alternatíva na kúpu tej súčiastky , slovenská stánka?
    Posielam zatial foto nerozobraného. Idem na to . Ďakujem
    Ing. Ľubomír Janoška tu by mohol byť slušný výber
    http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1273
    vlado 33 Tu som našiel dobrý návod:

    Tento je tvoj zámok: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1...&article=41279
    mufol Ahojte,
    ďakujem všetkým za pomoc. Dnes mi prišla súčiastka otvárania dverí, vymenil som ju , je to presne ten istý typ. NEPOMOHLO Stále hádže chybu dE - otvorené dvierka.

    Nejaký nápad ešte?

    dakujem
    vlado 33 Pravdepodobne odišiel programátor. Zavolaj technika, zistenie poruchy cca 20€. Programátor zvyčajne stojí polovicu s ceny práčky, to sa dozvieš od kompetentného.
    mufol Ďakujem všetkým za rady , najma tebe vlado 33 Do opravy nepojdem
    Práčku zrejme darujem na súčiastky alebo za symbolickú cenu na inzericií
      zbaliť

    Mám práčku LG WD 8021 C a z častých porúch so vyčítal, že znak dE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.