Zavrieť

Porady

list vlastnictva

Dobry den. V prilohe posielam list vlastnictva. Su tam odstavce Titul nadobudnutia. Su tam same skratky a vobec tomu nerozumiem. Potrebovala by som vediet, ktore odstavce sa tykaju pozemkov 508 a 509. Ak mi niekto odpovie, vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Dobrý večer,

    podľa priloženého LV č. 405 pre kat.úz. Zemplínske Hámre, osoba Kvetoslavy Zarembovej, r. 1960 nadobudla pozemok, parc. č. 508 kúpou na základe kúpnej zmluvy, ktorej vklad bol povolený v roku 1995.

    Pozemok, parc. č. 509 uvedená osoba nadobudla vydržaním v roku 1999. Nakoľko toto právo bolo zapísané do KN záznamom, muselo sa jednať o vklad verejnej listiny, podľa všetkého notárskej zápisnice o zákonnom vydržaní.

    Bližšie informácie Vám poskytne katastrálny odbor Okresného úradu Snina, prípadne notár, ktorý notársku zápisnicu o vydržaní vyhotovoval.
    lieskova123 Ešte ras velmi pekne dakujem. Velmi ste mi pomohol.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To z listu vlastníctva nezistíš. Na LV je len zoznam právnych titulov, ktoré sa viažu k danému LV, ale nie sú triedené podľa príslušnosti k pozemku či parcele. To by si musela ísť na kataster a vyžiadať si kópiu danej právne skutočnosti (zmluvy, rozhodnutia, osvedčenia atď, ak si majiteľom pozemku) a až tam by si uvidela, ku ktorej parcele sa právny dokument viaže. Na LV len vidíš, ktoré parcely daný vlastník vlastní a na základe akých dokumentov ich nadobudol.
    lieskova123 Pekne dakujem. Mne prave oto ide,že na zaklade akych dokumentov boli parcely 508 a 509 nadobudnute,čí boli vydržane,odkupene,zdedene,alebo niečo ine. Nevidite tam take niečo.Bola by som Vam ozaj velmi povdačna.
    arizona DOLU MAS NAPISANE :Titul nadobudnutia
    Kúp' zml. v{9/95' pol.vz. 8195 ...a pokracovanie na druhej strane ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.