Zavrieť

Porady

Tlačivo-Oznámenie ...VsZP

Ahojte všetci.
Chcem Vás poprosiť, či si myslím správne:
Mám zamestnanca, ktorý je na OČR. Vypĺňam tlačivo Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie do VšZP. Do kolónky "kód" dám 2?
Ďakujem
Usporiadat
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Kód 19 - osoba poberajúca ošetrovné, nemocenské, materské alebo nemocensky poistená a ošetrujúca určenú osobu
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Džanka
Ahojte všetci.
Chcem Vás poprosiť, či si myslím správne:
Mám zamestnanca, ktorý je na OČR. Vypĺňam tlačivo Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie do VšZP. Do kolónky "kód" dám 2?
Ďakujem
Ja používam tlačivo, pre hromadné oznámenie. V zadnej časti sú kódy. Pre teba platí kód 19. Pripájam ti tlačivo.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka
Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???
To tlačivko nemáš správne, správne je Hromadné oznámenie....
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Tak hurá do prepisovania. Ďakujem Vám za pomoc.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Džanka
Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???
To je staré. Použi to čo som ti priložila. To je najnovšie - na vypĺňanie rukou. Ja posielam aj tlačivo na vypĺňanie počítačom. V tom prvom sú všetky kódy a to druhé sa dobre vypĺňa.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Baby fakt neviem, čo by som bez Vás robila. Vďaka
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Keď vieme, poradíme. Ja tiež bez Porady ANI KROK. Dík za bodík.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ale toto sú staré tlačivá. Už sú nové a sú tam práve tie čísla, ktoré uvádza Džanka. Keď si pozriete stránky všetkých zdravotných poisťovní (teda ja mám VšZP, Dôveru a SZP), už majú na svojich stránkach to nové tlačivo s novými kódmi a je uvedené, že nahrádzajú "Hromadné oznámenie" . Ja práve tiež "maturujem" nad vypĺňaním. V marci som na starom tlačive mala začiatok PN a teraz mám dať ukončenie. Ja som dala 1O (písm. O) a "platnosť zmeny: K". A veru neviem, či je to práve to správne.
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Beáta, máš pravdu, už sú nové tlačivá, ale podľa mňa si mala dať kód 1 /štát/ písmeno O.
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Džanka, v tvojom prípade by som vyplnila takto:
Na začiatku OČR s kódom 1 písm. O a Z /začiatok/ + dátum
a na konci tiež kód 1 písm. O a K /koniec/ + dátum
Je to síce zamestnanec, ale v týchto dňoch platí poistné štát.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mona.na
Džanka, v tvojom prípade by som vyplnila takto:
Na začiatku OČR s kódom 1 písm. O a Z /začiatok/ + dátum
a na konci tiež kód 1 písm. O a K /koniec/ + dátum
Je to síce zamestnanec, ale v týchto dňoch platí poistné štát.

Ale jedná sa o zamestnanca, tak sa dáva kód 19. Na zadnej strane tlačiva sú uvedené kódy a v tomto prípade sa jednoznačne dáva kód 19.
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Brediková, podľa mňa dnes nedostaneš bod, ľutujem....
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Tuta, od 01.04.2006 sú nové tlačivá, nie je tam kód 19.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

mona.na
Beáta, máš pravdu, už sú nové tlačivá, ale podľa mňa si mala dať kód 1 /štát/ písmeno O.
Veď tam aj dala 1 O. Len to vyzerá akokeby desiatka. V zátvorke to dopísala.
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Naozaj, prepáč mi Bea...ja som si myslela, že je to 10 :-( Už som veľmi unavená.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mona.na
Tuta, od 01.04.2006 sú nové tlačivá, nie je tam kód 19.
Ďakujem za upozornenenie, budem sa musieť na to pozrieť.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
mona.na
Brediková, podľa mňa dnes nedostaneš bod, ľutujem....
Máte pravdu, sú nové tlačivá. Akosi som to prehliadla. Ja si kľudne posielam do zdravotnej poistovne staré a oni mi ich kľudne vracajú akoby sa nič nedialo. Vôbec to neopravili. A to posielam každú chvíľu. Mohli by nejako dať vedieť, že robia zmeny. Chvala bohu tu na PORADE sa to dozvieme, ale čo istatní. A ten bodík mi :p nezáviď. :p Veď ja som radila v dobrej vôli. Nevedela som že sú už nové.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Bola som sa pozrieť na stránke VšZP a stiahla som to nové tlačivo. Tu ho pripínam.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bredikova
Bola som sa pozrieť na stránke VšZP a stiahla som to nové tlačivo. Tu ho pripínam.
chcela by som mať v náplni práce vynovovanie tlačív Fakt nechápem načo sa to stále mení. Raz sú tam čísielká,potom zase písmenká ale princíp je ten istý. Ale asi je zbytočné sa čudovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať