Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať alikvotnu časť DPH v OMEGE

Dobrý deň, z finančnej správy mám usmernenie, že si môžem z faktúry uplatniť alikvotnu časť DPH z faktúry za november, keďže sme sa stali platiteľom uprostred mesiaca.
Vedel by mi niekto z Vás poradiť, ako zaúčtovať tento účtovný prípad v OMEGE, aby sa to správne prenieslo do daňového priznania a kontrolného výkazu?
Ďakujem
Jana
0948099688
veronikasad čo je predmetom fakturácie ?
janavrbovska Telefon a internet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Normálne cez DF, predkontácia 20 /s rozpisom DPH/ - vyskočí Ti tabuľka zadáš základ dane + 20% DPH /alikvotnú časť/ a zbytok dáš ako voľný základ /nemáš na túto DPH nárok/.... všetko sa Ti krásne zobrazí aj v DP DPH i v KV....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Pozrela som, len tam nikde nevidno, stĺpec a typ sumy kontrolného výkazu. A keď si dám v tlačových zostavách zobraziť kontrolný výkaz, tak je prázdny.
    veronikasad To je asi starší návod, keď sa ešte KV nedával. S OMEG-ou nerobím, tak ti konkrétne neporadím. Zavolaj si na hotline KROS-u, len tuším zajtra majú volno.
    V ALFA plus je to vyriešené aj v KV.
    evuš Jani, a neskúšala si to tak ako som Ti radila ??
    janavrbovska No hej, skúšala som. Zaúčtovalo to v pohode. Na 343 mi zobrazilo výslednú DPH na vstupe napočítanú z piatich faktúr, ktoré som aj zaúčtovala, ale v kontrolnom výkaze mám zobrazené len 4. Chýba tam presne tá faktúra (teda aj DPH), z ktorej som rátala tú alikvótnu časť. Už som z toho na nervy. Neviem, kde môže byť zrada.
    janavrbovska No HURÁÁÁ. Už som prišla na to, kde bol pes zakopaný.
    V evidencii účtovných dokladov je záložka "Evidencia DPH" a tam nebola zafajknutá voľba "Uplatniť DPH". Zaujímavé, že u ostatných faktúr to bolo zafajknuté už od výrobcu... Nešlo mi do hlavy, že tam chýba, len tá jedna jediná faktúra...
    Ďakujem za rady. Len ešte teraz prísť na to, ako to všetko podať na DÚ.
      zbaliť

    Ako zaúčtovať alikvotnu časť DPH v OMEGE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.