Zavrieť

Porady

Neuhradena faktura do danoveho priznania ?

Dobry den,
zivnostnik vystavil spol. XY fakturu za poskytnute sluzby ktora mu nebola do dnesneho dna uhradena (pravdepodobne ani nebude nakolko spol. XY ma vela veritelov, je v dlhoch a v pripade konkurzu jeho pohladavka nebude velmi uspokojnena nakolko spol. nema velky majetok).



Moje otazky:

1. musi zivnostnik do danoveho priznania uviest vysku vsetkych faktur (aj tie ktore mu neboli uhradene) alebo len skutocny prijem (uhradene faktury).
2. lisi sa to od s.r.o. ?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak účtuje v JU, tak do príjmu sa mu započítaju len uhradené faktúry. Neuhradené sa budú len v evidencii záväzkoch evidovať ako "neuhradené".
    2. áno, v s.r.o. ide o výnos, aj keď faktúra ešte nie je uhradená.
    Andrea Lopovska Dakujem. A co v takomto pripade: splatnost faktury bola 09/2014 a k 10/2014 bola zivnost ukoncena. Ak by prebehlo konkurzne konanie (napr 02/2015) a spravca by uspokojil aspon ciastocne moju pohladavku (povedzme 50%), mam podat nasledne opravne danove priznanie ?
    mondes Nie, vy pri ukončení živnosti musíte v rámci uzávierkových operácii upraviť ZD o neuhradené pohľadávky a záväzky a o zásoby. Čiže vy ak máte nejaké neuhradené pohľadávky, musíte ku dňu ukončenia živnosti ich pripočítať k príjmom.

    Neuhradena faktura do danoveho priznania ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.