Zavrieť

Porady

fixná mesačná platba

Máme v prenájme priestory na podnikanie, nájomca nám fakturuje mesačne odber elektrickej energie a fakturuje nám mesačnú fixnú platbu za odčítanie lektromeru vo výške 13,10 € bez DPH. Ná sa to zdá dosť premrštené, môže si sám určiť mesačnú fixnú sadzbu?
Carsgirl Asi ste chceli povedať že prenajímateľ vám fakturuje?
k-a-t-k-a áno nám fakturuje,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

    samouk, účtovníčka Carsgirl
    Ak je v prenájme, tak neurčuje všetky podmienky prenajímateľ? Resp. iná možnosť: dohoda oboch strán..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    k-a-t-k-a ja som si to všimla až teraz, vôbec nás neoboznámil že si bude fakturovať uvedenú sumu. Mne sa to zdá veľa za to že príde a odpíše stav elektromru.
    Carsgirl No bolo by treba prečítať zmluvu, ktorú máte spísanú s prenajímateľom, tam sa možno dozviete viac.
    k-a-t-k-a práve že v zmluve to nie je špecifikované.
    Carsgirl ja osobne by som si nebola istá že čítam zmluvu správne, hovorí sa že čo nie je zakazané je dovolené určite by vám právnik povedal či to prenajímateľ na základe zmluvy môže alebo nie, ak vám tá suma teda za to stojí
      zbaliť

    fixná mesačná platba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.