Zavrieť

Porady

Neplatene volno

Zdravim,
Ako by ste riesili neplatene volno, ak by ste chceli ist na dovolenku 1 mesaic napriklad?
Viacmenej ide o to, ze praca je sice OK, ale kolegovia nie, je tam zopar takych, co extremne hucia, doslova kricia, neda sa psychiicky vydrzat a preto by som s ichcel zobrat na 1 mesiac volno. Naozaj je to na nervy a tie mi nestoja za to, a predtym ako dam vypoved, by ma zaujimala sanca o zachranu situacie takto.
Myslite, ze to je mozne? resp. vie niekto, za akych podmienok? Lebo "len tak" to asi zamestnavatel nedovoli, alebo ?
Vdaka

EDIT:
Ide skor o psychicku prestavku od ludi, su naozaj na nevydrzanie, to je dlhy pribeh a verim, ze par z Vas sa s tymto uz stretlo. Pracujem tam 7 rokov, keby to tak nehori, rad tam zamakam aj nadalej, aj ked chyba je skor v systeme (statna sprava), ktory ma limituje a nemozem vybavit tolko, kolko ludia ziadaju (pravom).. takze som taky hromozvod vsetkeho - a treba uznat, zivot a zdravie mam len jedno, a neplatia mi 2000, ba ani polovicu, ba ani v hrubom. Sice s tym neplatenym volnom mi klesne plat o vela vela desiatok percent, ale nevadi, aspon si oddychnem.. Sluchadla su dobry napad, tie mam, stuple do usi, ale.. Az taka vyhra/zachrana to nie je. Takze chapem to spravne, ja tam mozem udat akykolvek dovod, aj ze "chcem si oddychnut" a je to len a len na zamestnavatelovi, ci mi to povoli... ?
Naposledy upravil celiak : 04.01.15 at 16:39
veronikasad Zamestnávatel s neplateným volnom súhlasí ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O neplatené volno môžeš žiadať aj bez uvedenia dôvodu. Len je potrebný súhlas zamestnávatela. Lebo počas tohto obdobia máš prerušené poistenie v sociálnej poisťovni (to si môžeš, ale nemusíš doplatiť), rovnako aj v zdravotnej poisťovni, kde sa musíš prihlásiť ako samoplatitel a za toto obdobie uhradiť pomernú časť (ak NV nebude trvať celý mesiac) poistného z minim. vymer.základu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    O neplatené voľno treba zamestnavatela poziadat - najlepšie písomne.
    Moze ti vyhovieť, ale nemusí. Je tolen na zamestnávateľovi, ci ti to umožní.Počas neplateného voľna si sám platíš zdravotne poistenie.

    Osobne si ale nemyslím, ze takto vyriešiš problémy s hlučnosťou kolegov, to ti pomôže viac kúpiť si kvalitne slúchadla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.