Zavrieť

Porady

PN v ochrannej lehote, po skončení PP - kam treba odovzdať kladenku (doklad od ošetrujúceho lekára o začatí PN)?

Dobrý deň. 31.12.2014 som skončila PP. 02.01.2015 som sa bola na ÚPSVaR zaevidovať ako UoZ. Dnešným dňom (t.j. 07.01.2015, teda v ochrannej lehote) mi ošetrujúci lekár vystaví doklad o začatí PN. Kam je potrebné toto tlačivo odovzdať? Na ÚPSVaR mi povedali, že k nim stačí doručiť fotokópiu tohto dokladu v lehote 3 dní, ale vraj je potrebné ho doručiť aj na SP. Neviem však, ktorá časť tohto tlačiva ide SP a či ho treba odovzdať osobne, alebo stačí zaslať poštou. Ak je podanie postačujúce zaslať poštou, treba k nemu priložiť aj nejaký sprievodný list? Taktiež je potrebné toto podanie uskutočniť v lehote 3 dní? Musím nástup na PN oznámiť aj svojej ZP? Je potrebné ešte niečo ďalšie zariadiť v súvislosti s PN v ochrannej lehote? Ďakujem pekne za info.
Naposledy upravil siouxsiepd : 07.01.15 at 05:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tebe zostane Preukaz o trvaní PN (tuším zelené tlačivo), ostatné odovzdaj do SP. Doklady si 2x prefoť, na jednej kopii si daj potvrdiť v SP prevzatie, druhú odovzdaj na UP. Keďže si uchádzač o zamestnanie, PN-ku ZP oznamovať nemusíš. Môžeš poslať poštou do SP aj na UP, netreba sprievodný list, ale doporučene. Nezabudni pred odoslaním vypísať druhú stranu (kam zasielať peniaze) a podpísať.
    Keď dostaneš vypltené nemocenské, treba to oznámiť na UP, rovnako aj koniec PN-ky. Počas výplaty nemocenského budeš mať prerušené poberanie dávky v nezamestnanosti .
    Naposledy upravil veronikasad : 07.01.15 at 05:48
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R prečo treba oznamovať na UPSVaR vypatenie nemocenskej dávky?
    veronikasad Kvoli pozastaveniu výplaty dávky v nezamestnanosti - či to sa už ne UP neoznamuje ? keď dávku vypláca SP
    Katy a R to predsa je v kompetencii SP - UPSVaR žiadnu dávku nevypláca! treba oznámiť SP- na oddelenie dávky v nezamestnanosti. (ak to nerobia automaticky - u nás mali kancelárie na jednej chodbe, ale bolo treba)
    siouxsiepd Veronikasad, je fajn, keď sa človek dozvie jasnú, vyčerpávajúcu a polopatisticky napísanú odpoveď na svoj problém. Ďakujem moc
    siouxsiepd veronikasad, ešte ťa poprosím, je zákonom stanovená lehota pre oznámenie PN v ochrannej lehote voči SP aj UP? v príspevkoch k téme som sa stretla s lehotou 3 dni. ale nie je mi jasné, či sa jedná o 3 pracovné alebo 3 kalendárne dni. ďakujem
    Katy a R keď klikneš na ten link ... máš tam napísané - že pracovné
    siouxsiepd áno, to som si všimla. ale je rovnaká oznamovacia lehota aj voči sociálnej poisťovni? toto neviem.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte ti sem pripnem info - ale asi aj dostal, že UPSVaR má svoje tlačivo DPN http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...page_id=291958 - zatiaľ by im mala stačiť tá kópia DPN.
    Samozrejme - že keď tebe platí dávku SP - tak v prvom rade musíš odovzdať tam (ak chceš peniažky) - červené tlačivo je žiadosť o nemocenskú dávku.
    Na UPSVaR môžeš aj to čierne dať (tebe ho netreba)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    siouxsiepd Katy a R ďakujem pekne
    Katy a R ešte kuk sem http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s
    siouxsiepd juuuuj, toto som už dnes prelustrovala zhora, zdola, sprava, doľava, ale k lehote týkajúcej sa ohlásenia PN som sa nedopracovala ale aj tak dík za snahu
    Katy a R a čo toto? cit... "Kedy? najlepšie ihneď po vystavení žiadosti (pozri premlčanie)"
    aký máš problém? veď aj pošta existuje, keby sa nedalo.
    No a ja dodám - že ak cheš peniažky načas, tak aj preukázať treba načas .. uzávierku majú okolo 5teho, možno aj skôr? .. keď dáš neskoro, tak aj neskoro vyplatia! (samozrejme, pozor na premlčanie ..)
    siouxsiepd Katy a R ďakujem, toto som si nevšimla. ono stala sa vec ako z filmu. zdravotnú dokumentáciu, spolu s PN som nechala v kufre v aute a manželík môj odcestoval s týmto autom do zahraničia. ale v nedeľu sa má vrátiť, takže aj termín ÚP stihnem pondelkovým podaním. a keďže teraz už viem, že SP nemá termín podania nejako striktne stanovený, som už teraz v klídku. ale panikárila som poriadne. ďakujem za záujem moc, moc
    Katy a R
      zbaliť

    PN v ochrannej lehote, po skončení PP - kam treba odovzdať kladenku (doklad od ošetrujúceho lekára o začatí PN)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.