Zavrieť

Porady

SZČO kúpil MV, vzťah k DPH

Prosím o radu. SZČO kúpil osobné motorové vozidlo na účely podnikania v sume 7000 € od predajcu ojazdených aut. Vyplatil jednorazovo cez IB. JE platcom DPH, aj predajca je platcom. Môže si jednorazovo uplatniť DPH v celej výške? Ďakujem. A ešte jedna otázka: Odpísané MV predaj fyzickej osobe na základe kúpno-predajnej zmluvy za 500 €. Z tejto sumy musí odviezť DPH? Ďakujem za odpovede. K
Naposledy upravil mikat : 08.01.15 at 07:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    1. Zákon o obmedzení platieb v hotovosti zakazuje platbu v hotovosti prevyšujúcu sumu 5000€
    2. Ak auto bude používane na podnikanie tak ano môže si odpočítať DPH (podmienky pre odpočet sú rovnaké ako pri inom tovare/službách)
    3. s najvacsou pravdepobnostou zataží predaj DPH- čkou bližšie info: http://www.porada.sk/t255403-dph-auto.html

    a ešte tu: http://www.porada.sk/t255121-ako-s-r...vit-s-dph.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mikat dakujem za odpoved, uz som opravila otazku, vyplatil cez IB. Idem studovat dalej odporucane linky
    mikat Prosim Vas, viete mi este poradit ohladom cestnej dane? Ak SZCO ma zaplatenu cestnu dan za vozidlo, ktore predal. A teraz v decembri kupil spominane auto, musi zaplatit za december za toto nove auto cestnu dan, aby si mohol uplatnit DPH? Dakujem
    Mishok nie
      zbaliť

    SZČO kúpil MV, vzťah k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.