Zavrieť

Porady

KV a DPH - uvedenie faktury na zalohu za službu + zuctovaciu fakturu s minusovou hodnotou

Dobry den,

mam tu fakturu z novembra a vratilo mi ich spat z KV, kvoli zlemu danovemu zakladu.
No neviem sa z toho vysomarit (ceny s DPH)
Prva faktura za zalohu 140EUR k 31.10.2014 - bola v poriadku, takto zauctovana v oktobri
Druha faktura kde sa zuctovala zaloha: cize sluzba bola 111,54EUR z toho odratana zaloha vo fakture 140EUR... koncova cena aj v rozpise DPH je -28,46 EUR. Ale nie je to DOBROPIS (asi by mal byt...)

Vlastne prva cast fa je iba na sumu 111,54 ap otom je tam text o vyfakturovanych preddavkoch §19 ods. 4 zakona o DPH. a odratani preddavok aj DPH a konecna suma + rozpis na tych -28,46EUR.

Ako to je spravne?? Este som sa s tym nestretla, ak sme doteraz mali uz vyfakturovane preddavky tak sa iba od sumy na uhradu odratala uhradena suma, do DPH to vobec nezasahovalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pre účely DPH je to oprava (peter záloha "počítal" s vyšším plnením, ale po dodaní bolo plnenie nižšie)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Prosim to ako uvediem v programe, alebo vykaze a v DPH? ostane mi tam -26 eur a dam to medzi dobropisy? Alebo opravim DPH 10/2014?
    KloferHladny Uvedieš to v tom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná (=dátum dodania zúčtovacej faktúry) ako dobropis (opravnú faktúru)
    fortunka Super ďakujem pekne
      zbaliť

    KV a DPH - uvedenie faktury na zalohu za službu + zuctovaciu fakturu s minusovou hodnotou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.