Zavrieť

Porady

Môžem si dať do nákladov iba 80% z faktúry za MT?

Účtujem s.r.o. s dvoma konateľmi, ktorí sú zároveň aj spoločníci a zamestnanci. Obaja majú 2 telefonne čísla a dva mobilné telefóny. Hovory uskutočňujú hlavne firemné, ale aj súkromné. Preto som uvažovala, že dám do nákladov iba 80% tak, ako je to pri pohonných hmotách. Je to však takto správne? Pri prípadnej kontrole potom už nemusím dokazovať, či sú všetky hovory firemné? Ak by som to takto spravila na aký nákladový účet potom zaúčtovať tých 20%? Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    Na to krátenie urob smernicu, ktorú podpíšu konatelia.
    Môžeš to zaúčtovať ako nedaňový náklad firmy, ak ide o platiteľa DPH, treba krátiť aj DPH alebo ju odviesť.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Krátiť výdavky firmy za súkromné použitie spoločníkmi, zamestnancami žiaden zákon nezakazuje, skôr naopak. Krátená suma sa neúčtuje do nákladov, ale ako pohľadávka - v tomto prípade na 355...
    V prípade platcu DPH nezabudnúť na úpravu DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srnka28 Ďakujem pekne za odpoveď, ešte by som sa spýtala, či je možné krátenú sumu nechať v nákladoch firmy - nedaňových, alebo tú krátenú časť musím od konateľov vybrať v hotovosti, prípadne strhnúť zo mzdy?
    karakul no keď to vykážeš ako súkromnú spotrebu a necháš v nákladoch firmy (t.j. nevyinkasuješ od nich) tak to budú mať nepeňažný príjem
    srnka28 Dakujem
      zbaliť

    Môžem si dať do nákladov iba 80% z faktúry za MT?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.