Zavrieť

Porady

Kto má byť podpísaný na pracovnej zmluve majiteľ alebo splnomocnenec?

Dobrý deň,
pred 3,5 mesiacmi som podpísala pracovnú zmluvu, skončila mi skúšobná lehota a ja som teraz nastúpila na PN. Zamestnávateľ sa pokúsil dať mi podpísať so spätným dátumom predĺženie skúšobnej doby o ďalšie tri mesiace, ale som to odmietla. Začínam z toho mať pocit, že sa ma chce zbaviť. /pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú/.
Začala som si teda zisťovať, či je vlastne aj pracovná zmluva, ktorú som podpísala v poriadku, nakoľko:
V hlavičke je uvedený názov zamestnávateľa /s.r.o./, jeho sídlo, IČO a napísané, že je zastupovaný splnomocnencom a meno splnomocnenca.
Majiteľ firmy má adresu v ČR, firma má sídlo v SR a splnomocnenca tiež v SR, ale neviem na aké úkony je vlastne splnomocnený lebo splnomocnenie som nevidela.
Na pracovnej zmluve je podpis majiteľa.
Moja otázka znie:
1. Prečo je v zmluve uvedený splnomocnenec /majiteľ tam vôbec spomenutý nie je/ a podpísaný majiteľ, je to Ok ?
2. Mám právo si vyžiadať od splnomocnenca nech mi splnomocnenie ukáže, aby som videla aj podpisy, či sú pravé a tiež na čo je vlastne splnomocnený ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kto má byť podpísaný na pracovnej zmluve majiteľ alebo splnomocnenec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.