Zavrieť

Porady

prihlasenie vozidla

Dobry den,chcem sa spytat,so synom som si vymenila auto,syn ho este neodhlasil,lebo ja ho nemam cas kedy na moje meno prihlasit,lebo pracujem v cudzine,ked ho syn odhlasi ,dokedy mam cas ho prihlasit,do kolko kalendarnych dni.A prosim ,este nieco,syn ho kupil v jednom bazare,z negativneho spravania sa mojho syna ku mne prislo k jeho vyhrazajucim slovam,ze mi to nemusi prepisat,takze mohla by som to ja za neho v tom bazare predat,kde ma veduci pozna.Dakujem vopred za vasu odpoved S pozdravom Hadzanarka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Zmena držiteľa (prepis) v okrese:
    Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.
    Pri zmene držiteľa (prepis) v okrese je potrebné predložiť:
    *pôvodný držiteľ - žiadosť o prevod držby na inú osobu (odhlásenie),
    *nový držiteľ - žiadosť o zápis svojej osoby (prihlásenie),
    *platný doklad totožnosti (pri odhlásení aj prihlásení),
    *ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list (pri odhlásení aj prihlásení),
    *splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    *osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
    *čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
    *nový držiteľ predloží doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie).
    Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.
    Správne poplatky
    *pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom pri zápise vozidla do evidencie alebo pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku - 16,50 € za jednu tabuľku,
    *zápis ďalšieho držiteľa motorového vozidla alebo prípojného vozidla do evidencie, aj s vykonaním úprav v dokladoch, vrátane vydania týchto dokladov - 33 €, t. j. poplatok zahŕňa aj vydanie nových dokladov papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I,
    tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.

    Prihlásenie vozidla z iného okresu:
    Držiteľ vozidla je povinný do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Orgány Policajného zboru požadujú predložiť:
    *vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
    *osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla so zápisom odhlásenia a osvedčenie o evidencii vozidla,
    *čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
    *pôvodné tabuľky s evidenčným číslom,
    *potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
    *platný doklad totožnosti,
    *ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
    *splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    *ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom "spôsobilé" (v takom prípade nie je potrebné umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch s údajmi priamo na vozidle),
    * správny poplatok v hodnote 66 €, ak sa mení majiteľ [33 € za prihlásenie a 2 x 16,50 € za štandardnú plechovú TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €]; pri presťahovaní pôvodného majiteľa - poplatok iba 33 € za 2 x TEČ,
    tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.