Zavrieť

Porady

Cestna dan - zmena auta

Dobry den, prosim o radu. Skoncil mi leasing auta, uz ho treba len prepisat na mna ako majitela.(Leasing trval 3 roky) Zaplatil som riadne cestnu dan za tento rok. Kedze nemam co ine odpisovat, chcel by som kupit dalsie auto. Avsak tento raz na inzerat ojazdene. A tu su moje otazky :
1. Leasingovane auto prepisem do majetku a nebudem uz nan uplatnovat odpisy, kedy ho mozem z majetku vyradit?
2. Aku kupnu zmluvu potrebujem na auto, kt. chcem kupit na inzerat a ako ho zaradim do uctovnictva a kolko rokov ho mozem odpisovat?
3. Ako budem platit cestnu dan za nove auto? Co s cestnou danou kt. mam zaplatenu za tento rok?

Velmi pekne dakujem za pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Na nové auto musíš podať nové priznanie. Staré auto - musíš ísť na DÚ a odhlásiť ho - tlačivo ti dajú, pretože by im stále vyhadzovalo predpis aj za staré. Daň za staré môžeš žiadať vrátiť, alebo preúčtovať na nové /pomernú časť/. Ak si chceš staré auto nechať a použ. kilometrovné / auto nezaradené v majetku/ daň zostáva, a na nové zaplatiíš pomernú časť odo dňa kúpi do konca roku.

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    ahojte,
    pri zmene leasingu musim podat nove dan. priznanie, zaplatit a napisat k tomu ziadost a cakat kedy mi vratia peniaze za prvy leasing? zaplatene mame na cely rok
    Alebo ako to chodi v praxi?.......Poradtéééé :-)
    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    ahojte,
    pri zmene leasingu musim podat nove dan. priznanie, zaplatit a napisat k tomu ziadost a cakat kedy mi vratia peniaze za prvy leasing? zaplatene mame na cely rok
    Alebo ako to chodi v praxi?.......Poradtéééé :-)
    Dakujem
    Napíš trochu viac a konkrétnejšie, aká zmena lízingu?

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    uz som sa tu na porade pytala ohladom zrusenia leasingu........
    firma zobrala leasing a po 2 mesiacoch sme odstupili z dovodu nedodrzania zmluvy z druhej strany...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak sa chcem niečo dozvedieť, musím sa naučiť pýtať sa !!!!!!

    Môj krstný hovorieval : " Lína huba to je hotoví neštestí "

    K veci: Čo sa vlastne chceš dozvedieť ?

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    nemyslim si ze som mimo temy.....
    je toto tema cestna dan-zmena auta? je...
    tak si myslim ze som sa uplne k veci opytala vid hore 1.prispevok...

    vdaka...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    nemyslim si ze som mimo temy.....
    je toto tema cestna dan-zmena auta? je...
    tak si myslim ze som sa uplne k veci opytala vid hore 1.prispevok...

    vdaka...
    Probém je v tom, že si nezadala konkrétne, či chceš vedieť. Či zrušenie lízingu a daň z MV, alebo nový lízing. Napíš konkrétny problém..

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    leasing nie, to by som bola mimo temy...:-)

    este raz, brali sme auto leasing zaplatili cestnu dan rok 06. Tento lesing sme predcasne ukoncili a zobrali dalsi..

    Moja otazka je treba podat danove priznanie nove? A ked ano tak ho podam, zaplatim a DU mi ten rozdiel vrati na zaklade nejakej ziadosti?

    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    leasing nie, to by som bola mimo temy...:-)

    este raz, brali sme auto leasing zaplatili cestnu dan rok 06. Tento lesing sme predcasne ukoncili a zobrali dalsi..

    Moja otazka je treba podat danove priznanie nove? A ked ano tak ho podam, zaplatim a DU mi ten rozdiel vrati na zaklade nejakej ziadosti?

    Dakujem
    Napíš list na DÚ, v ktorom oznámiš zmenu v dani z MV na pôvodné vozítko. Na nové urobíš DP. Zároveň v tom liste na DÚ požiadaš buĎ o vrátenie alikvótnej časti dane, alebo ju použiješ na zaplatenie dane na druhé vozítko. Ten list a daň musia byť do 15 dní od zmeny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.