Zavrieť

Porady

Nárok na odpočet DPH

Dobrý deň,
potrebujem radu. Mám nárok na odpočet DPH ak nakupujem tovar z Poľska?

Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad si platiel DPH na Slovensku a fa z PL je vystavená s DPH ?
anonym123 zatial ako platitel DPH registrovaná niesom no ale ak mi to lepsie víde tak sa radsej zaregistrujem. a faktúra je s DPH
veronikasad Ak budeš registrovaná, treba dodávatelovi oznámiť IČ DPH a ten je povinný fa vystaviť bez DPH. Vo svojom DP DPH urobíš samozdanenie.
anonym123 a ak dodávatel nebude ochotny dat fakturu bez dph, mozem si uplatnit narok na odpocet na slovensku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si platiteľom dph, máš doklad od platiteľa, splňaš ostatné nároky na odpočet( použiješ ho na svoje zdaniteľné plnenia), tak máš.

    anonym123 (Dnes 11:39) zatial ako platitel DPH registrovaná niesom no ale ak mi to lepsie víde tak sa radsej zaregistrujem. a faktúra je s DPH

    Ak nie si jej platiteľom, tak žiaden nárok na odpočet neriešiš. Tovar nakúpiš s dph bez možnosti odpočtu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym123 a aké podmienky sú aby som mala nárok na odpočet?
    Tweety musíš byť platiteľom dph
    anonym123 A ak budem registrovaná, a ako píše vyššie veronika zeby mi mal dodávateľ vystaviť bez DPH, a nebude ochotný môžem si uplatniť nárok na odpočet v SR?
    Tweety ak budeš platiteľom, budeš mať faktúru bez dph,(dodáv. oznámiš, že si platiteľom) urobíš samozdanenie, t.j. uplatníš si nárok a zároveň aj daň zaplatíš- výsledkom bude teda nula
    veronikasad Je to povinnosťou dodávatela faktprovať bez DPH, ak mu predložíš doklad o registrácii
    anonym123 dakujem vam pomohli ste mi
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    anonym123 (Dnes 11:44) A ak budem registrovaná, a ako píše vyššie veronika zeby mi mal dodávateľ vystaviť bez DPH, a nebude ochotný môžem si uplatniť nárok na odpočet v SR?
    V skratke:

    Neplatca DPH - Nákup z PL

    Dodávateľ z PL ti vystaví faktúru s DPH, nakoľko nie si registrovaná ako platca DPH, teda nemáš Ič DPH. Z tohto dôvodu ty DPH neriešiš a faktúru z PL zaplatíš vrátane poľskej DPH.

    Platca DPH - Nákup z PL

    Ak by si bola plátcom DPH, tak to oznámiš poliakovi, ukážeš mu svoje IČ DPH a on ti musí vystaviť faktúru bez DPH. Tvojou povinnosťou je faktúru tu na SK "samozdaniť", to znamená, že musíš DPH odviesť, ale zároveň si uplatníš ako platca DPH odpočet tej istej výšky DPH.
    Suma - sumarum pri nákupe tovaru z PL ak si platiteľom DPH, tak výška DPH ti vyjde "0" eur, ak nie si platiteľom, musíš zaplatiť faktúru aj s poľskou DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym123 Takze ak tomu správne rozumiem, nakupim bez DPH, samozdaním na SR, uplatním si potom nárok na odpočet ale pri predaji spotrebiteľom im zarátam DPH?
    Tweety áno, ak budeš platiteľom , kúpiš tovar bez dane, urobíš samozdanenie a tovar budeš predávať s dph
    anonym123 dakujem :-)
      zbaliť

    Nárok na odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.