Zavrieť

Porady

SZCO bez aktivnej cinnosti a materska

Ahojte, chcem vas poprosit o radu v mojej neprijemnej situacii. Skusim ju strucne opisat. Pracovala som od 1.5.2003 do 30.6.2004, potom od 1.12.04 do 20.02.05, od 21.3.2005 do 31.12.05 v dalsom zamestnani a nakoniec od 6.3. do 3.5.2006. V poslednom zamestnani som dostala vypoved v skusobnej dobe, som tehotna v piatom mesiaci a tak sa mi uz urcite nepodari zamestnat. Avsak moj problem spociva v inej veci, minuly rok v decembri som uvazovala o tom, ze sa stanem sprostredkovatelom poistenia, odovzdala som osobne materialy a ocakavala podpis zmluvy, ta vsak akosi neprichadzala. Az posledne aprilove dni 2006 mi prislo osvedcenie o zaregistrovani medzi sprostredkovatelov poistenia spolu so zmluvou na podpis a informaciou o tom, ze dnom vydania osvedcenia sa zo mna stala SZCO. To ma tak nahnevalo, pretoze som sa na to pytala a bolo mi povedane, ze nebude zo mna SZCO, naviac ma zaregistrovali bez predchadzajuceho podpisu zmluvy . Takze som okamzite poziadala o ukoncenie spoluprace s touto maklerskou spolocnostou. Problemom vsak je, ze tym ze som stratila zamestnanie, od 4.5.06 sa zo mna stala len SZCO a tak ma zaujima, ci sa mi bude pocitat materska z vymeriavacieho zakladu z posledneho zamestnania alebo z coho? Dufam, ze tato SZCO, napriek tomu, ze nie som este ani zaregistrovana (na DU, v ZP) pretoze cakam na doklad o ukonceni nebude zakladom pre vypocet vymeriavacieho zakladu na matersku??? Dufam, ze nepridem o matersku celkom? Prosim poradte mi ak viete, neviem kde inde by som sa mohla spytat, nevedeli mi pomoct ani v maklerskej spolocnosti ani v ZP. Velmi vam dakujem.
Naposledy upravil Agnes : 05.05.06 at 09:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZCO bez aktivnej cinnosti a materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.