Zavrieť

Porady

Neodovzdaný evidenčný list dôchodkového poistenia

Dobrý deň, prosím vás neviete ako by som mala postupovať a čo mi hrozí, keď som neodovzdala ELDP za zamestnancov ani dohodárov, s ktorými sme v minulosti ukončili PP? O takejto povinnosti som ani len netušila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Vystav ELDP čo najskôr - aj za dohodárov i zamestnancov, pošli spolu so sprievodným listom do SP /ak pošleš sprievodný list im v dvojmo, potvrdenú kópiu Ti zašlú späť, ak nie pošli to doporučene, aby si mala doklad, že ELDP boli zaslané/.... Neznalosť - neospravedlňuje.... ale nestretla som sa zatiaľ s prípadom, že by dali za oneskorené zaslanie ELDP pokutu.... ELDP už NEMUSIA byť podpísané zamestnancami....!

    Do sprievodného listu napíš, za ktorých zamestnancov a dohodárov ELDP zasielaš... Meno, Priezvisko, R.č....... a za aké odbobie od-do.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik ďakujem krásne za rýchlu odpoveď. Je mi jasné, že ak vyrubia nejakú pokutu, bude určite opodstatnená :/ pretože ako píšete neznalosť neospravedlňuje. Urobím to presne tak ako ste napísali, dúfam, že z toho nebude nejaký veľký malér. Len keď ide o dohodárov ešte z roku 2013, bojím sa, že to nenechajú len tak... bože to sú stresy hneď od rána...
    evuš ..nestresuj sa :-) Nemyslím si, že pokutu vyrubia...iba to pošli čo najskôr - za všetkých dohodárov + za zamestnancov, ktorí už nie sú u vás v PP
    baculacik bodaj by ste mali pravdu, ďakujem ešte raz veľmi pekne, aspoň ste ma trošku ukľudnili Pekný deň
    evuš ..aj Tebe pekný deň... a tu na Porade si všetci tykáme bez ohľadu na vek a vzdelanie :-)
    baculacik to je milé a ja som tu zo slušnosti radšej všetkým vykala Tak teda ďakujem Ti veľmi pekne
      zbaliť

    Neodovzdaný evidenčný list dôchodkového poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.