Zavrieť

Porady

Nový plátca DPH

Som plátcom DPH iba od 3.5.2006.
Snorím, hľadám na fórach aj lúskam paragrafy, ale už to vzdávam.
Nenachádzam jednoznačnú resp. mne zrozumiteľnú odpoveď na otázku z akých predchádzajúcich výdavkov si môžem urobiť odpočet DPH (už ani týmto výrazom "odpočet" som si neni istý).
Jedná sa proste o to, že som:
A)
Už v priebehu minulého roku kúpil nejakú techniku (PC, príslušenstvo k PC, kamera, foťák, ...) - všetko veci pod 30 tisíc - nič neodpisujem, všetko som dal v plnej výške do nákladov minulého roka
B)
Aj v priebehu tohto roka (predtým, čo som sa stal plátcom DPH) som kupoval ďalšie obdobné veci (skener, tlačiareň, diktafón, ...) - zas všetko pod 30 tisíc.

Čo všetko resp. z čoho si budem môcť pri prvom daňovom priznaní napočítať - zaradiť do DPH na vstupe?
Ak je možný odpočet DPH zo starších výdavkov, tak to asi ani nebude v plnej výške. Skúste mi niekto objasniť ako mám postupovať, čo všetko môžem a čo už nie. Nie som účtovník, tak mi, prosím, odpovedzte "zrozumiteľne".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Kofex
    Som plátcom DPH iba od 3.5.2006.
    Snorím, hľadám na fórach aj lúskam paragrafy, ale už to vzdávam.

    Skuste toto,musite vychadzat z§ 55
    http://www.porada.sk/t22178-registra...a-dph--55.html

    Nenachádzam jednoznačnú resp. mne zrozumiteľnú odpoveď na otázku z akých predchádzajúcich výdavkov si môžem urobiť odpočet DPH (už ani týmto výrazom "odpočet" som si neni istý).
    Jedná sa proste o to, že som:
    A)
    Už v priebehu minulého roku kúpil nejakú techniku (PC, príslušenstvo k PC, kamera, foťák, ...) - všetko veci pod 30 tisíc - nič neodpisujem, všetko som dal v plnej výške do nákladov minulého roka

    z toho nic,

    B)
    Aj v priebehu tohto roka (predtým, čo som sa stal plátcom DPH) som kupoval ďalšie obdobné veci (skener, tlačiareň, diktafón, ...) - zas všetko pod 30 tisíc.

    ano


    Čo všetko resp. z čoho si budem môcť pri prvom daňovom priznaní napočítať - zaradiť do DPH na vstupe?
    Ak je možný odpočet DPH zo starších výdavkov, tak to asi ani nebude v plnej výške. Skúste mi niekto objasniť ako mám postupovať, čo všetko môžem a čo už nie. Nie som účtovník, tak mi, prosím, odpovedzte "zrozumiteľne"
    Mohli by ste z predchadzajucich rokov zo zasob/PLNU/ a hmotneho odpisovaneho majetku/alikvotnu podla zost. ceny/.Z minulorocneho neodpisovaneho majetku nie. Z tohtorocneho neodpisovaneho,odpisovaneho a zasob ano.

    .
    xxxxxxxxxxx

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.