Zavrieť

Porady

dohodár a zníženie základu dane

máme dohodára ,ktorý v roku 2014 má ZD 243 EUR,má nárok na zníženie ZD
8 komentárov     zbaliť
veronikasad prepáč, nerozumiem tvojej otázke. Požiadal o ročné zúčtovanie dane ? Má podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
Anik myslíš či má nárok na odp. položku ?
mariana97 akurát ,že som nenapísala ,že zníženie .ZD na daňovníka v ročnom zúčtovaní,je to slobodný chlapec
mariana97 áno,odpočítateľnú položku,neuplatnili sme mu to mesačne ,tak čo teraz s tým,má nato vôbec nárok ,môže si to uplatniť ešte v DP,pri tak nízkej mzde,ja neviem ako to vysvetliť....
veronikasad Samozrejme že má - výnimkou sú len poberatelia SD a PSD, ak boli poberatelmi k 1.1. a daňovníci s vysokými príjmami. Výsledkom bude preplatok=vrátenie zrazenej dane. Do RZD však musíš zahrnúť zdanitelné príjmy od všetkých zamestnávatelov.
mariana97 našla som niečo ,len mi to odobrite-má nárok na odpoč.položku aj pri takom nízkom príjme a môže si to uplatniť aj v DP alebo RZ..... JE TO TAK?
Anik marianka veď Valika , aj Veronika Ti napísali, že má nárok na odpočítateľnú položku
mariana97 OKI,postupne mi to tu nabieha ......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    v § 11 ZoDP máš uvedené, kto má nárok na nezdaniteľnú časť dane

    ak si ju neuplatňoval počas roka, tak si ju uplatní:

    - pri ročnom zúčtovaní dane (ak požiada a doloží potvrdenia, a ak mu zamestnávateľ môže vykonať RZD) - preplatok na dani vyplatí zamestnávateľ

    - môže si podať sám DP a uplatniť NČZD, preplatok na dani vyplatí DU

    to, že je slobodný nemá vplyv na jeho nárok na NČZD
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mariana97 ĎAKUJEM
    anika chcem sa opýtať, že ak by si chcel požiadať o vrátenie sám v daňovom priznaní, aké daňové priznanie vypíše, typu A alebo B? ďakujem za odpoveď, my máme podobný prípad.
    ivka70 Ak ma len prijem z dohody, tak A.
    anika ďakujem veľmi pekne za odpoveď. ide o invalidnú dôchodkyňu pracujúcu na dohodu.
    veronikasad Invalidná dôchodkyňa nemusí sama podávať DP, do 15.2. môže požiadať (na predpísanom tlačive) o vykonanie ročného zúčtovania dane posledného zamestnávatela.
      zbaliť

    dohodár a zníženie základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.