Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bónus

Zamestnanec mi v sept. 2014 doniesol potvrdenie o návšteve VŠ pre syna - akad.rok 2014/2015 - bakalarsky študium , 1. rok štúdia, ale problém je v tom, že predtým rok ,v sept. 2013 odovzdal. potvrdenie o návšteve akad. rok 2013/2014 - bakalarsky študium 2. rok štúdia na tej istej škole a v tom istom odbore. Podľa mojich informácii jeho syn nechal študium min. rok v 2. ročníku štúdia a teraz začal znova v septembri 1. ročník, ale on mi tvrdí opak, že on nenechal školu, iba opakuje ročníky. Potvrdenia o návšteve školy mám, ale neviem, či by som nemala pýtať zase nejaké potvrdenie, aby preukázal, že ten 2. ročník šk. roku 2013/2014 aj dokončil.
avalik v ktorom zákone máš oporu na toto: "pýtať zase nejaké potvrdenie, aby preukázal, že ten 2. ročník šk. roku 2013/2014 aj dokončil."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si od zamestnanca potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa za rok 2013 aj 2014
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik veronikasad, ktorý zákon ukladá zamestnancovi takéto potvrdenie predkladať zamestnávateľovi?
    veronikasad žiadny, ale potvrdenie nahrádza potvrdenie o návšteve školy. Tým si overí, či UP vyplácal PnD.
    avalik no ale zamestnanec predsa predlozil potrvrdenie o navsteve skoly aj na sk rok 13/14 aj na 14/15, podpisal "vyhlasenie" ... mozno uz aj poziadal o RZD za 2014 - tam vsade uvadza, ze splna zakonom stanovene podmienky na priznanie DB
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pokiaľ študent nezanechal oficiálne štúdium a pokiaľ nebol vylúčený zo školy, pokiaľ neprerušil štúdium stále má status študenta až do riadneho ukončenia štúdia.

    § 33

    (2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

    125) Zákon č. 600/2003 Z. z.
    emerita Ďakujem, je to naozaj najlepšie riešenie, vyžiadať si Potvrdenie o poberaní rod. prídavku od UPSVaR. Už som im aj napísala požiadavku.

    Nárok na daňový bónus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.