Zavrieť

Porady

Dobrovolne poistenie

Dobry den, som DNP osoba. Pocas trvania DNP som isla na matersku dovolenku, teraz som na rodicovskej dovolenke. DNP si stale platim. V marci 2016 mi konci RD a pojdem sa prihlasit na Urad prace, do zamestnania nepojdem este. Chcem sa spytat, ak sa teraz v aprili 2015 odhlasim z DNP (DNP mam nepretrzite od 8/2012) budem mat narok na podporu v nezamestnani z DNP aj ked si ho uz nebudem platit? rata sa aj tu ta podmienka, ze musim byt v poslednych 3 rokoch minimalne 2 roky poistena a teda tu by som splnala? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Platíš celý balík poistenia, vrátane poistenia v nezamestnanosti ? (kolko €mesačne)

    obronii je offline (nepripojený) obronii

    obronii
    ano, platim cely balik, aj poistenie v nezamestnanosti. inu moznost platenia mi ani nedali, platila som si najskor z maxima a po prechode na RD si platim minimum, teraz tusim cca do 150eur mesacne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nárok na dávku v nezamestnanosti ti vznikne, ak budeš mať ku dňu evidencie 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Dávka sa vypočítava z VZ z posledných 24 mesiacov, takže súčasné platenie z minima ti o rok ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.

    Dobre si tie dni prepočítaj kedy sa treba odhlásiť, aby si neplatila zbytočne, lebo ak ti nejaké dni budú chýbať, v roku 2016 sa ti ich už nepodarí získať.

    obronii je offline (nepripojený) obronii

    obronii
    dakujem, vysku podpory neriesim, to uz je asi jedno, skor len to ci na nu budem mat narok. prepocitam si to. Ale ak mi RD konci 30.3.2016 (vtedy ma dieta 3 roky a dalsi den uz nastupujem na urad prace????), tak predpokladam, ze ked sa teraz k povedzme 5.aprilu 2015 odhlasim z poistenia, tak mi to musi vyjst.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Počítaj 3 roky dozadu, či máš 730 dní poistenia k 30.3.2016 (ak dobre počítam, nemala by si dobr.poistenie ukončiť skôr ako 31.3.2015). K 5.4. by to malo byť OK
    obronii dakujem :-)
    veronikasad zle počítaš. 730 dní musí mať ku dňu evidencie na UP ...a evidovať sa ide až o rok.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.