Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľ práce mi udelil pokutu 1000€ a pritom porušil zmluvu. Má na to právo??

Pracovala som cez nemenovanú slovensku firmu v Nemecku ako opatrovaťeľka na Slovenskú živnosť. Vypoved som podala 30 pracovných dní ako bolo uvedené v zmluve o sprostredkovaní práce. A podla sprostredkovatela som týmto porušila zmluvu ja lebo on tvrdi že mi chýba ešte 10 dní nakoľko som mala podať výpoved za 30 pracovných dní a nie 30 kalendárnych. Ale ja ako opatrovateľka mám pracovný deň aj sviatky a aj víkendy. Tuto výpovad som podala na základe že sprostretkovavatel sa zaviazal že ak zaplatím poplatok 600€ je povinný mi zabespečiť prácu na celý rok v pravideľných turnusoch a to 5 a 5 týždňoch .Túto časť zmluvy nedodržal hneť po doručení poplatku 600€ ma nechal doma 7 týždňov a zobral druhe nové ženy a ja som prišla o ušlú mzdu .680€. Počas tych dvoch týždňoch čo som bola doma navyše sa mi ozvala iná agentúra a ponúkla mi prácu v Rakusku kde pracujem dodnes. V Nemecku som pracovala len necelé dva turnusy presne 8 týždňov a sprostredkovatel odomňa už súdnou cestou žiada pokutu 1000€. Toto je podnikateľ ktorý sa obohacuje na pokutách a na poplatkoch. Chcem sa spýtať či mám vôbec akú takú šancu tento súd vyhrať,?? Za odpoved dakujem.
Naposledy upravil Dejna313 : 24.01.15 at 21:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Podľa mňa sa ani nejedná o zmluvu "o sprostredkovaní práce" - agentúra, OSZČ

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Podajte na neho trestné na polícii SR oznámenie za vydieranie. potom nech sa zbavuje viny a dokazuje ako to myslel s pokutou. Dusansl
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A pri súdnom konaní môže ona dokázať, ako sprostredkovateľ naplnil zmluvu - najmä kedy začala reálne pracovať (7 týždňov sedela doma), že jej pracovná doba bola i cez sviatky a víkendy - teda i tieto dni boli pre ňu pracovné..... Zároveň môže poukázať i to, že i napriek vysokej pokute 600€ si sprostredkovateľ vyžaduje ďalšie finančné plnenie mimo zmluvu.... teda jasný prípad neoprávneného obohatenia, pokus o vydieranie....
    Dejna313 Tých 600€ nebola pokuta to bol poplatok na celý rok za vybavenie práce a ja som tam pracovala dokopy 114 dní a ostatne peniaze mi nevrátil .
    Dejna313 aj trestné oznámenie som podala a výsledok že polícia stým nič nemá ....on má totiž právnika ktorý ma veľa známosti. ....ony totiž to z toho ryžujú obaja
    misoft Je to SK firma? Podaj podnet na DÚSR - daňový unik....
    Dejna313 áno je Sk a volá sa Merkom sú z Nadlic dedina pri TO. Ked som to dala na prokuratúru bolo v tom zahrnuté aj DUSR a nepochodila som lebo pán právnik tam kedysi pracoval a má to tam podchytené ....sú to skorumpovaný hajzlyci ...uvidím ako dopadnem každopádne dakujem
    Dejna313 l
      zbaliť

    Sprostredkovateľ práce mi udelil pokutu 1000€ a pritom porušil zmluvu. Má na to právo??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.