Zavrieť

Porady

Gastrolístky - dobropis

Ahojte, začiatkom roka nám zamestnanec vrátil gastrolístky 3 ks v sume 3,- €, ktoré "nespotreboval" a boli už neplatné....nakoľko však od novembra sme kupovali už gastrolístky v sume 3,2 € mi teraz vznikne na ceninách rozdiel....
Dobropis nám stravovacia spoločnosť vystavila na 9,-- €, avšak keď odúčtujem z 213 tých 9,-€ zostane mi na 213 o 0,60 € viac ako vlastne má byť... napr. zostane mi síce lístkov toľko, koľko má napr. 47 ks á 3,20 = 150,40 € ale na 213 mám sumu 47 ks á 3,2 + 0,60 € = 151 € Ja som totiž všetky gastrolístky 3,-- € dala počas roka zamestnancom...ako to vyriešiť ?? Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Majka, ešte nijako...dal mi ich na poslednú chvíľu..už by nám ich ani spoločnosť nedobropisovala - stihli sme to len tak - tak.... viem, že mu budem musieť 45% z ceny lístkov vrátiť, nakoľko mu boli minulý rok strhnuté...hlavne, že som sa všetkých pýtala, či tie staré 3,- € minuli...všetci svorne, že áno...a túdle - konateľ mi ich vrátil....
    Tweety musíš odúčtovať aj z nákladov aj príp. S.F, aj vrátenie peňazí zamestnancovi, konateľ je zamestnanec? Lebo inak nemá nárok na SL.
    evuš Majka, áno konateľ je zároveň i zamestnanec, PP na dobu neurčitú.... mohla by si mi prosím dať nejaký postup ? Mätie ma však to, že tam budem mať rozdiel tých 0,6 centov, či ??
    Tweety ponížiš účty, na ktoré si účtovala príspevok na tie tri lístky, a rovnako aj predpis na vrátenie zamestnancovi, , takže -527,-472(ak bol príspevok/-213 a potom vrátenie zamestn. 213/331, nebudeš mať rozdiel,
    evuš Ďakujem Ti Majka, idem to skúsiť, už sa s tým trápim od rána :-)
    A dobropis od gastrospoločnosti zaúčtujem +321-213 ?
    Tweety hej a potom I preúčtuješ náklady a ostatné
    evuš Majka, ďakujem za pomoc, urobila som tak... môžem to všetko zaúčtovať a vysporiadať až tento rok, alebo 527 by som mala ponížiť ešte v roku 2014 ?
    Tweety náklady vysporiadaj ešte do starého roka a sedí 213?
    evuš Majka, takže som to urobila nasledovne :

    r.2014 cez ID -527/-213 /čiže som ponížila náklady, ku koncu roka mám na 213 o tých 55% za 3 lístky viac/

    r.2015 DD zaúčtovaný ako +321,-213
    ID 213/331
    a úhradu zamestnancovi cez VPD 331/211

    V roku 2015 mi 213 sedí presne podľa počtu zvyšných gastráčov...
    Tweety no vidíš, a nebolo to až také ťažklé
    evuš ...vďaka Tebe !!! Ja by som ešte nad tým tápala doteraz :-) dnes mi to akosi nemyslí :-) Ďakujem za ochotu !!!
    Tweety rada som Ti pomohla
      zbaliť

    Gastrolístky - dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.