Zavrieť

Porady

Preplatenie predminulorocnej dovolenky

Ahojte, kolko dní dovolenky na preplatenie ma zamestnanec, ktory ma narok na 25 dni dovolenky (starsi ako 33 rokov), organizacia ma navyse 1 tyzden dovolenky, teda celkovy narok z roku 2013 je 30 dni, zamestnanec vycerpal v roku 2014 14 dni starej dovolenky - zostava 16 dni - tie mu z mojho pohladu zanikli, ked si dovolenku nevycerpal ani do konca roka 2014, takze na preplatenie nema narok. Ak by vycerpal napriklad len 6 dni za rok 2013 pocas roka 2014, tak by mal preplatelne 4 dni a 20 by mu zaniklo. Vidim to spravne? Dik za odpoved. § 116 som si vylozila takto, ale mozem sa mylit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety podarilo sa mi dať hneď 4 body
    soraya asi sa blbo spytam, ale potom preco len 5 dni? pre upresnenie - citam komentar k 113,114 a 116 v PP, a tam sa hovori citujem "nevyčerpanu dovolenku", teda podla mna ta co ostala po cerpani.
    Tweety lebo ZP paragraf 116
    soraya ok, len nerozumiem tym piatim dnom - podla § 116 to co presahuje rozsah 4 tyzdnov - on ma narok na 25 dni dovolenky +5 dni navyse podla koletivnej zmluvy =30 - cerpal 14 dni, zostalo mu 16 dni - podla toho by to potom mal byt 5 dni +1 den - uz som z toho popletena po pravde. Fakt sa ospravedlnujem za otvaranie temy, ale chcem to korektne zaplatit - preto sa pytam na tento konkretny pripad
    Tweety ani dodatková sa nemôže preplatiť, tá sa čerpe,minulý rok nečerpal z D na tento rok nič, preto sa môže preplatiť 5 dní,t.j.dni nad základnú výmeru 4 týždne
    soraya to nie je dodatkova dovolenka, ale normalna dovolenka vyplyvajuca z kolektivnej zmluvy. Dodatkovu maju len zamestnanci v riziku a to nie je tento pripad.
    ivka70 V takom pripade by mu mohol zamestnavatel preplatit aj tych dalsich 5 dni navyse, ktore vyplyvaju z kolektivnej zmluvy.
    soraya Dakujem pekne
    romanrosy Dobry den, mam ten isty problem. Vek nad 33 rokov, narok na 25 dni dovolenky od roku 2011. Zostatok dovolenky z roku 2013 , 3,5dna. Dovol. z roku 2014 - necerpana, cize preniesla sa mi do roku 2015. Zamenstnavatel mi odmieta preplatit tych 3,5 dna z roku 2013, z toho dovodu, ze ten zostatok 3,5 dna z roku 2013 je nizsi ako 20 dni zakladnej vymery. Citam na nete rozne informacie a nasiel som asi 10 linkov a zdrojov, kde riesia to iste a ma sa to vyplatit, t.j. max 5. dni. Paragraf 116 je nejako divne napisany a nikto tomu nechape.Vid tento link: http://www.humanet.sk/spravy/preplat...anej-dovolenky
    ked som tam pisal na chat, ze ako to teda je, tak mi odpisali, ze nemam na preplatenie narok, pritom na stranke maju uvedene, ze ano. Vraj je tam chyba diky za taku podporu. Neviem, mam sa obratit na poslancov, nech mi vysvetlia ako to teda je? Dakujem.
    Som z toho jelen.
    Tweety polož otázku, otázky nedávame do komentárov
    romanrosy ok, dal som, dakujem
    Tweety odpovedala som ti
      zbaliť

    Preplatenie predminulorocnej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.