Zavrieť

Porady

Mzdový dekrét

Dobrý večer,prosím o radu. Mám so zamestnávateľom podpísaný Mzdový dekrét v ktorom sú uvedené príplaky k mzde a to: príplatok za dosiahnuté výsledky 1,5% z čistého mesačného zisku spoločnosti. V pojme čistý mesačný zisk spoločnosti mám nejasno,kedže mi stále zamestnávateľ hovorí že sme v strate . No ak platí DPH tak to asi tak nebude.prosím o radu ako je to s tým čistým ziskom.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie všetky náklady fiirmy vstupujú do DPH - napr. mzdy, poistné, odpisy ...
    Ak firme vzniká daňová povinnosť DPH, neznamená to ešte že musí byť v zisku.
    MATUSA1 čo všetko sa odpočítava z obratu aby sme dostali čistý zisk? ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V skratke čistý mesačný zisk sú tržby za daný mesiac mínus všetky náklady v danom mesiaci. Čo je ale vo vašej firme považované za "čistý mesačný zisk spoločnosti" a aký je spôsob výpočtu by malo byť definované v nejakej internej norme spoločnosti.

    DPH je o inom.
    MATUSA1 ďakujem

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. mzdový dekrét EÚ zakázala používať, nakoľko v takomto prípade nejde o obojstrannú dohodu ... zamestnávateľ by mal všetky zmeny pracovnej zmluvy riešiť vo forme dodatku k pracovnej zmluve ... myslím, že je aj k tomu rozsudok ESD ..
    MATUSA1 ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.