Zavrieť

Porady

Neskoro doručená FA 12/2014

Prosím Vás, mám takýto problém....
Dňa 23.1.2015 nám bola doručená faktúra so zdaniteľným plnením 17.12.2014. KV a DP DPH za 12/2014 už bol odoslaný. Môžeme túto faktúru zahrnúť do KV za mesiac január 2015 alebo treba podať dodatočné DP za 12/2014. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Treba podať DDP , podľa § 51 ZDPH odst.2
    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vznik
    marjankaj A potom teda podávajte daňové priznanie skôr. To môžu hovoriť v telke tí, čo tomu prd rozumejú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusíš podávať DDP. Môžeš ju zaúčtovať do januára.Opravím sa , nárok je možné uplatniť už len cez DDP.
    Naposledy upravil Tweety : 28.01.15 at 06:53
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eny87 A ked sa teda zaúčtuje do januára,,aké budú dátumy, vo vykaze dph napr. 01.01.2015 a v KV 17.12.2014 či?
    Katarína111 toto by zaujímalo aj mňa, pretože aj nám prišla faktúra 23.1.2015 so zdaniteľným plnením 31.12.2014 od SSE (blúdila na pošte). Podľa akého § nemusím robiť DDP? a aké dátumy potom uviesť v januárovom KV?
    ďakujem
    Tweety opravila som svoj príspevok
    marjankaj Inak rád by som vedel, ako mi dokážu, kedy som tú faktúru dostal. Veď každý deň nie som povinný vyberať poštu zo schránky.
    Tweety to áno, ale ak už ju zaeviduje,tak má čierne na bielom
    SRO123 V DDP uvediem iba tú jednu faktúru alebo znova všetko? Ďakujem za odpovede.
    vikinka V DDP všetko v KV len uvedenú fa.
    magdalenaa Mne tiež došla fa. po podaní DP DPH, chcem sa spýtať, keďže by som nechcela podávať DDP pre 2,50 , možem sa rozhodnúť, že ju nezaradím do účtovníctva a do výdavkov?
    vierapipi ja mam tiez fakturu vystavenu v dec. 2014 - tak ju zauctujem v januari 2015. DPH bude uplatnena v 1-2015 a naklad preuctujem cez ID do roku 2014 ako naklady minl. obdobi.....
      zbaliť

    Neskoro doručená FA 12/2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.