Zavrieť

Porady

Súvaha-analytika

Chcem sa spýtať, ak mám pohľadávku voči DÚ na DzMV na účte 345 80€, ale synt.účet 345 mám celkovo záväzok, mám to do súvahy rozdeliť tak, že pohľadávku uvediem do pohľadávok a zostatok syntetiky dám do záväzkov, alebo to môžem dať všetko ako záväzok do riadku 133. Neriešil niekto takýto problém?
Naposledy upravil zuzana : 28.01.15 at 07:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Ako problém som to neriešil, ale ako bežnú súčasť každoročnej účtovnej závierky... Áno, treba rozdeliť to na pohľadávku a záväzok... a nie len tento účet... a analytické účty sú v tom nápomocné.

    P.S. ... ešte raz po prečítaní zadania som si uvedomil, že si sa pýtala na zostatok v rámci jedného syntetického účtu - áno, ten účet 345 sa uvádza ako celok buď v pohľadávkach alebo v záväzkoch (čiže nemožno uvádzať učet 345 aj tu aj tam)....
    Naposledy upravil karakul : 28.01.15 at 11:15
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana Mňa zmiatlo len to, že vo výkaze Súvaha sú ostatné účty pohľadávok a nie len pohľadávok uvedené s písmenom A-ako analytické/tie čo treba rozčleniť/ a pri účtoch Daňové pohľadávky a dotácie sú účty uvedené ako syntetícké teda len napr.341,342,343,345, tak som to pochopila tak, že ak celková syntetika účtu je záväzok, tak to treba dať do záväzkov.Ďakujem.
    karakul ... neviem akú máš pred sebou súvahu, ale ja mám práve UC-MUJ-1-01 a tam na r. 19 Sociálne poistenie, daňové pohľadávky a dotácie každý účet má priradenú analytiku - 336A, 341A,... a rovnako v riadku 41 Daňové záväzky - 341A, 342A, 343A, ...
    zuzana Ja mám UZPODv14_2 Súvaha Úč POD 1-01 a tam na r.63 str.6 je uvedené Daňové pohľadávky a dotácie (341,342,343,345,346,347) - /391A/.
    karakul ... pozri si môj dovetok - uvažovala si správne, ja som zle pochopil
    zuzana Ale je to zaujímavé, že pri všetkých riadkoch kde sú pohľ.a záv.sú anal.účty uvedené napr.336A-ak je pohľ.voči poisťovni, a pri účtoch 34 to nie je.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.