Zavrieť

Porady

Softér ako súčasť obstarávacej ceny majetku

Rada by som Vás požiadala o pomoc.
Pri nákupe PC do firmy som vždy do obstarávacej ceny majetku zahrnula aj MS Office. Nie je možné zaúčtovať Office priamo do nákladov a nenavyšovať obstarávaciu cenu majetku? Niekedy práve Office rozhoduje o tom, či OC presiahne Sk 30 000,-.

Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zeel je offline (nepripojený) zeel

    zeel
    otazka je ako si ten Office kupila ..

    ak je to OEM - tak je sucastou dodavky noveho PC, NEMOZE sa inak dodat ..
    ak je to FPP - cize plna verzia (krabica), tak si to daj rozpisat na dve faktury ...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja som zase mala usmernenie, ze ked je softver kupovany spolu s PC, je jeho sucastou a vstupuje do Oc a ked je kupovany samostatne, uctuje sa samostatne. Rovnaky datum pri kupe PC a softveru, hoci rozpisany na dve fa je trochu spochibnitelny, nie ?

    zeel je offline (nepripojený) zeel

    zeel
    Myslim, ze nemusi byt spochybnitelny. Ak mate vo firme viac PC, tak FPP (krabicovy) office je mozne pouzit na ktoromkolvek PC - ako daniari mozu dokazat, ze bol kupeny akurat k tomu PC, ktore sa kupovalo v ten isty den ?

    Softér ako súčasť obstarávacej ceny majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.