Zavrieť

Porady

Danove priznanie po ukonceni pracovneho pomeru

Dobry den, od 1.11.2014 som na materskej dovolenke, pricom pracovnu zmluvu som mala do 31.12.2014. Chcela som poziadat o danove priznanie zamestnavatela, ale dali mi iba podklady, ze mi danove nespravia, lebo nie som u nich zamestnana. Nie je to nahodou ich povinnost? Kedysi to tak bolo. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Blobosť. V čase, za ktoré sa RZD vykonáva - si ich zamestnancom BOLA. Oni odvádzali preddavky dane, oni musia - na tvoju žiadosť - urobiť RZD. Ty im len dodáš podklady za 11.2014 - 12.2014 - MD potvrdenie a pod.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...ocneZuctovanie

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    daňové priznanie ti zamestnávateľ nemôže "spraviť"

    § 38
    Ročné zúčtovanie

    (1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, alebo ktorý nie je povinný zvýšiť základ dane podľa § 11 ods. 9 a 13 môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane,122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

    (2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.

    (3) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) vykoná ročné zúčtovanie podľa odsekov 1 a 2 len u zamestnanca, ktorý nie je povinný podať daňové priznanie podľa § 32.


    Ak teda spĺňaš vyššie uvedené vyplň a doruč zamestnávateľovi do 15.2.2015 Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti podľa § 38 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov za zdaňovacie obdobie (rok) - https://www.financnasprava.sk/_img/p..._vzor_tlac.rtf

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si nechceš robiť sama DP typu A, požiadaj zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane (na predpisanom tlačive), ku ktorému prilož potvrdenie o príjme, ktoré ti poslali.

    Tu je tlačivo žiadosti, ktoré správne vyplň a nezabudni podpísať.
    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._vzor_tlac.rtf

    Danove priznanie po ukonceni pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.