Zavrieť

Porady

Ako sa vypocíta pre 4clennu rodinu pomoc v hmotnéj nudzi.

Dobry den.Invalidny dochodca poberá 302eur.Je ZTP na 80%.Jeho druzka má rodicovsky príspevok do marca.Maju spolu 2deti.10 rocné a 3rocné.Na urade jej vypocítali ze bude poberat 37eur.Zivotné minimum pre 4clennu rodinu je 517eur. Ked to spolu vyrátam 302+37=339 eur.Neviem ako to oni pocítaju.Za odpoved Vám dakujem.
Naposledy upravil andrea 1970 : 01.02.15 at 13:58
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Andrejka, nezdá sa mi, že by ti na UP v januári počítali výšku dávky v hmotnej núdzi z predpokladaných príjmov dosiahnutých v marci ...
andrea 1970 áno tak mi to vypocítali na UP ze dostanem 37eur.+DP na dve deti a druh má 302eur.....pracovat nemozem lebo druh je chory je tazky astmatik moze hocikedy dostat zachvaty aj ja som chora mam problémi s chrticou
Katy a R andrejka - treba si pozrieť ten link, čo som ti pripla - tam si skontroluješ správnosť výpočtu.- zrejme ti spravili predbežný výpočet, koľko by to mohlo byť, keď už nebudeš mať RP (lebo teraz asi žiadna dávka nevychádza)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrea 1970 Vies mi poradit ako to oni vypocítaju?
    Katy a R veď tam to máš napísané (ale treba mať všetky potrebné info) ... napr pre dvojicu s dvoma deťmi je zákl dávka 160 eur - a to len vtedy, ak by nemali žiadny príjem§ a oni majú oveľa viac - aj RP aj ID. .. ale im počítali aj iné - riadne si to pozri ...
    andrea 1970 no ja viem ze maju viac.ale ked im zoberu RP tak uz budu mat len 302eur.a treba platit nájom elektrinu a z niecoho zit cely mesiac pracovat nemoze lebo má chorého druha je ZTP na 80%
    Katy a R a prečo by mali dostať ŽM ? ... si uvedom, že to platia všetci ostatní ľudia .. dávka v HN- jej výška je daná zákonom - je len na nevyhnutné jedlo a prístrešok - a pre tých, ktorý si z nejakého dôvodu na to nemôžu zarobiť!
    (ale veľa ľudí si zamieá ŽM a dávku .. až kým si to nepreveria)
    andrea 1970 dakujem ti za radu
    Katy a R ak sa musí starať aj o druha ... možno by si mohla vybaviť príspevok na opatrovanie ...to už je iná téma - je tu o tom veľa popísané, popozeraj!
      zbaliť

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    životné minimum a hmotná núdza sú dva rozdielne pojmy.

    Ako sa vypocíta pre 4clennu rodinu pomoc v hmotnéj nudzi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.