Zavrieť

Porady

Spôsobenie škody

Dobrý deň,minulý týždeň sami stala nepríjemná vec.Vodič auta idúceho za mnou ma na parkovisku zastavil s tým,že mu z môjho auta odfrkol kameň a poškodil mu čelné sklo.Ešte sa mi nič podobné nestalo,tak som vinu uznala a spísali sme protokol o nehode.Poškodený mi dal kópiu a originál si nechal.Kópiu som v ten deň doručila na pobočku mojej poistovne,kde si ju zaevidovali.Dnes mi prišiel list z mojej poistovne,že som nedoručila hlásenie o poistnej udalosti.Zaujíma ma,či to nie je tým,že som doručila na pobočku kópiu a nie originál a čo s toho pre mňa vyplýva.Podotýkam,že svojej viny si nie som vedomá nakoľko,na prednom skle už jeden ťukanec mal a v podobnej situácii som ešte nebola a možno som len naletela...Za odpoveď vopred ďakujem.
buchač Nechápem,prečo sa pýtaš na Porade.

Zajtra zbehni na pobočku, alebo zavolaj svojho osobného agenta a informuj sa .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ešte upresni - ktorá poisťovňa.
    Ale v podstate - poškodený si necháva originál, druhý účastník má kópiu. Poškodený ide do svojej poisťovne nahlásiť škodovú udalosť. Poisťovňa čaká, či sa ozve druhý.
    Druhý oznámi svojej poisťovni, že škodu spôsobil a s poškodeným sa dohodli - dôkaz je kópia jeho protokolu.
    Takže nech poisťovňa nevymýšľa - obe tlačivá sú si rovnocenné - každá pre svoju poisťovňu sú dokladom o hlásení poistnej udalosti.

    Predpokladám: Kooperatíva, alebo Generali.... tí robia problémy, len aby cálovať nemuseli....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jolana11 Komunálna poistovna...Ide mi o to,ze som tam kopiu zaniesla este v ten den,ako sa to stalo....Bolo to 26.1. a dnes mi prisiel list,ze som hlasenie o nehode neodovzdala.Tak kde je problem,maju tam bordel alebo co?Este mi nezabudnu pripomenut,ze ak im to neposlem,tak budu nahradu skody vymahat odo mna...A za co,ved ja som si svoju povinnost splnila a kopiu odovzdala priamo na pobocke...
    misoft Hmmmmm.... vieš, ja keď niekam niečo odovzdávam - tak si nechávam potvrdiť príjem. Stačí hárok papiera a textom "Potvrdzujem príjem......" a buchnú štempeľ a podpis. A keby vyskakovali - tak by si im to o gebule otrieskala (a bolo by dobré, keby si aj vrieskala....!
    misoft Komunálna, Kooperatíva - Vienna Insurance Group - takže je to jasné..... jedna banda....
    jolana11 Takže ísť treba na pobočku? Alebo počkať, ako sa to vyvrbi?
    jolana11 Ďakujem za odpovede.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.