Zavrieť

Porady

Mikroúčtovná jednotka

Tento rok ma čaká moja prvá účtovná závierka a dneska som sa dopočula, že by som mala robiť závierku ako mikroúčtovná jednotka. Aký je rozdiel medzi normálnou závierkou a touto? Spracuje mi aj program Omega takúto závierku? Ak vie niekto, prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pre MUJ je jednoduchsia ... tlaciva su uz dostupne v elektronickych formularoch na financenj sprave

    opatrenia su tu http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9770
    milena brizova Ďakujem za radu.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Chcem len upresniť, že aj keď spĺňaš podmienky mikroúčtovnej jednotky, môžeš urobiť "riadnu" ÚZ. Nie je to povinnosť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum ked sa este len uvazovalo o mikro UJ a o sro za 1 EUR, tak som citala, ze bude musiet byt vo vystavovanych fakturach oznacene, ze ide o taketo firmy....teraz v materialoch o mikro UJ sa nic nespomina o takychto udajoch, takze okrem zavierke a nejakych vynimkach pri uctovani, nema mikro UJ nejake povinnosti, nevyhody?
    cloe Mikro UJ to nie sú sro za 1 EUR. Môžeš sa rozhodnúť, pri splnení určitých podmienok, že budeš mikro UJ. Nikde to neoznamuješ, ani daňovému úradu. Ja myslím, že to nemá žiadne nevýhody. UZ je oveľa jednoduchšia, aj poznámky, takže napr. pri malých-jednoduchších s.r.o. to budem aplikovať. Tu je oznámenie zo stránky Finančnej správy k účtovaniu mikro účtovných jednotiek:https://www.financnasprava.sk/_img/p..._05_07_MUJ.pdf
    nika.sum dakujem, to uz som citala, este to musim vsetko dostudovat...aj ja mam take, kde to budem moct aplikovat....:-)
    milena brizova Ak som to správne pochopila, tak počas roku pri účtovaní nie je treba nič meniť a vlastne mňa sa týka iba to, že nemusím časovo rozlišovať náklady na konci roka.
    Ešte mi nie je jasné to oceňovanie majetku. V r. 2014 sme kupovali auto v Nemecku za 2 900€. Okrem toho sa platili rôzne poplatky pri prepise na slovenské značky. Ako ho mám oceniť pri zaradení do majetku?
      zbaliť

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Možno už vieš sama..od tvojej otázky už uplynul nejaký čas. Omega to pekne urobí, stačí len v nastaveniach firmy zakliknúť, že to bude mikroúčtovná jednotka.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kitty49 Chcela som zaslať uzavierku a nepustí ma kým tam nebude dopísaný dátum schváleni?Nie je tam hviezdička,, že by to bol povinný údaj.Mám doplniť dátum, hoci nie je schválená uzávierka?
    DanielaSL Ak nie je schválená, tak nemôžeš dať dátum..cez čo to podávaš?
    milena brizova Ano, už som to zistila.Je to dobrý program. Tak dúfam, že pri odosielaní nenastane nejaký problém. Ešte som ju neposielala. Ďakujem.
    DanielaSL Výborný program.
      zbaliť

    Mikroúčtovná jednotka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.