Zavrieť

Porady

dane

Dobry den, prosim Vas chcela by som sa Vas spytat aké má moj manžel nároky na ulavu pre mna (na materskej) a nasho 2r syna ked je platcom DPH? máme nárok na nejaký doplatok? mojej známej doplácaju rocne doplatok do živ.minima cca 1800eur.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Manžel je zamestnanec, živnostník ? Ak zamestnanec, kolko mu boli strhnuté preddavky na daň ? Uplatňuje si na deti daňový bonus mesačne ? Ty si na materskej alebo rodičovskej dovolenke ? (vzhľadom na vek syna RD)

Strašne málo informácii a veľa nezodpovedaných otázok, aby si mohla dostať odpoveď ...
Zuzka0 Manžel je živnostník, ja som na materskej dovolenke, a syn bude mat 2r. Dakujem za každú radu
veronikasad to najdôležitejšie si neuviedla - výšku príjmov a základu dane manžela.
avalik http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Manžel si môže cez DP uplatniť NČZD na teba ako manželku. Má nárok na DB na vyživované dieťa. Či aké iné nároky si myslela?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka0 Aj take naroky som myslela, a myslis ze ešte na niečo može mať narok? Kolko može dostat približe ulavu na nas oboch?
    veronikasad Zuzka, ak neuvedieš výšku príjmu a základu dane tvojho manžela, žiadnu konkrétnu odpoveď ti nikto nedá.
    Zuzka0 Este nema urobene danove a najhorsie na tom je ze ani sam nevie...
    veronikasad ale daňové sa predsa robí z účtovníctva a to by mal mať spracované spôr ako začne vypisovať DP.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.