Zavrieť

Porady

podklady k RZ?

ake vsetke podklady mi ma zamestnanec doniest k RZ?napr. je zenaty, berie danovy bonus na dieta. je potrebne doniest aj doklad ze pobera rodinne pridavky?poradte dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, všetky skutočnost sa uvádzajú tam. V RZD si akurát môže dodatočne uplatniť DB , NČZD na manželku , žiadne potvrdenia netreba. Všetko uvedie v žiadosti.
    AK mal okrem vás aj iný príjem zo ZČ, tak predloží potvrdenia. Na žiadosti vlastne označí, čo si vlastne chce dodatočne uplatniť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leonka20 no ved toze ziadosti im vypisujem ja, lebo oni sami nevedia co pisat a ja ked som si bola osobne po moje potvrdenie ze som poberala rodicovske tak mi tam tetka z UP supla aj rodinne pridavky. tak teraz neviem, ci rodinne pridavky si mam dat tiez do úhrnu prijmov? dakujem.
    Tweety prídavky ani rodičovský príspevok nie je zdaniteľným príjmom, ani vlastným príjmom na uplatnenie NČ manželky
    Leonka20 ani ked si ja sama budem robit RZ? tak nechapem, naco som potom dakedy manzelovi davala potvrdenie o tomze som poberala Rodic.prispevok?
    a potvrdenie o prijem z marodky?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V žiadosti o RZD sú uvedené doklady aj s uvedením § ZoDP.

    Ak si zamestnanec podáva DP sám na stránke FS je tiež uvedený zoznam dokladov https://www.financnasprava.sk/sk/obc...ePriznanieTypA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.