Zavrieť

Porady

prenájom kanc. priestoru od platiteľa dph

Prosím Vás ak si idem prenajať kanc. priestor a nie som platiteľ dph-prenajímateľ je platiteľ dph je povinný mi vystaviť faktúru na prenájom s rozpisom dph?

Ďakujem pekne!

Prosím, vie niekto? Vzťahuje sa na to zákon o dph §38 ods.5-že sa môže rozhodnúť?
Naposledy upravil maped : 03.02.15 at 16:46
9 komentárov     zbaliť
Mila123 jedná sa o služby k prenájmu? alebo čistý prenájom (ten nemusí byť zaťažovaný DPH) i keď prenajímateľ je platiteľom DPH
inak na doklade, zmluve či inom daň. doklade musí byť vždy DPH rozpísaná....
základ daň. sadzba
vyčíslená DPH......
maped Mila, jedná sa o prenájom kanc. priestoru platiteľa neplatiteľovi-aby tam mohol vykonávať adm. služby. Tak nemusí dostať neplatiteľ fa s rozpisom dph? Ďakujem
maped ak vystaví faktúru platiteľ dph musí tam rozpísať dph-ako to je potom oslobodené? Asi som zle pochopila.
Mila123 Monika, prečo ten rozpis DPH, vždy musí byť.....
nemýliš sa , nechcela si sa opýtať, či ty ako nepl. DPH môžeš od platiteľa DPH dostať prenájom podľa § 38 zákona o DPH?
Mila123 ma to nebaví, mažem svoje komenty......
avalik Ako je uvedene v zmluve o prenajme? s DPH alebo bez?
maped ešte zmluvu ideme podpisovať-čiže pre právnika ako by mala byť nachystaná?
avalik no zmluvu spise tak ako sa dohodnete, ak ti chce prenajat s DPH a ty s tym nesuhlasis, tak zmluvu nepodpisuj, ty zase ho nemozes tlacit do toho aby ti dal prenajom bez DPH - to rozhodnutie je na prenajimatelovi
maped ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    prenájom kanc. priestoru od platiteľa dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.