Zavrieť

Porady

Cashback a kontrolný výkaz DPH

V 12/2014 sme kúpili tlačiareň OKI v promo akcii a bol nám poskytnutý Cashback vo výške 250,- EUR. Ten nám prišiel na účet 01/2015 spolu z emailom, kde je uvedené, že táto suma neobsahuje DPH. Žiadny doklad od OKI nedostanem, nakoľko tlačiareň sme kúpili od slovenskej firmy v SR a Cashback nám poskytla česká spoločnosť OKi . Je my jasné, že musím odviesť DPH, ale akým spôsobom to uvediem do KV, keď nemám IČ DPH ? Poradí niekto. Súrne.
Naposledy upravil AdrianaA : 17.02.15 at 12:05
3 komentárov     zbaliť
Viera Mám ten istý prípad s cashback OKI. Daňová poradkyňa mi povedala na školení, že sa to dá považovať za dar a ona by to do priznania DPH ani do kontrolného výkazu nedávala. Z daňového úradu som ale dostala odpoveď, že to mám zdaniť a dať do riadku 28 mínusom a do kontrolného výkazu do C2, pričom do čísla dokladu a pôvodného dokladu uvediem nuly. Podarilo sa Vám zistiť ešte niečo okolo cashbacku od OKI ?
kurtova Mne tento mesiac nastala rovnaká situácia a nikde na internete som nenašla nič iné k tejto problematike, tak to urobím tak, ako poradila Vierka. Ale ak uvediem do riadku 28 priznania sumu DPH mínusom, tak to nebude sedieť, nakoľko sa DPH odpočíta a ja mám DPH z cashbacku odviiesť !! Oprava sa teda asi musí uviesť plusom. Základ casbacku by asi bolo možné považovať za dar z pohľadu dane z príjmov, ale DPH by sa malo uhradiť.
kurtova Našla som na potvrdenie postupu toto usmernenie: https://podpora.financnasprava.sk/74...ame-z%C4%BEavy. Ke´dže podľa nich nastala aj oprava základu dane, tak by sa to v priznaní DPH malo uvádzať v riadkoch 26 a 27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gladius je offline (nepripojený) gladius

    gladius
    Mám ten istý problém, dokonca som napísal aj do centrály OKI, aby mi vysvetlili ich biznis model a samozrejme nič. Po porovnaní s českou stránkou, kde uvádzajú, že pri cashbacku v Česku tá suma obsahuje v sebe DPH. Keďže v SR cashback v sebe DPH neobsahuje, tak som sa rozhodol, že to samozdaním ako prijatú službu z ČR. IČ DPH organizátora tohto celého som si našiel na ich stránkach, cez portál Finančnej správy som si overil jeho platnosť a hotovo.

    Nechcel som to riešiť ako dobropis, kvôli číslam tých dokladov, ktoré neexistujú a bohvie kde by začal kontrolný výkaz vykazovať podozrivé operácie.
    avalik 04.02.15 09:48 priradil do Porady

    Cashback a kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.