Zavrieť

Porady

Led pás do kuchyne - akú svietivosť

Ahojte, potrebujem radu ohľadom led pásu, konkrétne jeho svetelného výkonu/toku ... proste, koľko lumenov na meter je pre osvetlenie pracovnej dosky v kuchyni optimálnych.
Niekde som našiel orientačné porovnanie na klasickú žiarovku, kde napr. 680lm = 60 W žiarovka, či 960 lm = 75 W žiarovka.
Na začiatku som si myslel, že pôjdem kúpim ... ale čím viac na tie pásy pozerám, tým viac mám problém si niečo vybrať
Takéto svetlo by malo slúžiť ako doplnkové, aby si človek nezarezal do prsta, je vo výške 60 cm od pracovnej dosky ... nechcem ale, aby bolo príliš silné.
Vďaka za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak to potrebuješ ako doplnkové - stačí tých 680lm - sú aj 780lm
    príklad: http://www.ledpasy.eu/ - kompromis medzi ekvivalentom 60-75W žiarovka.
    Ak si vyberieš bielu teplú - bude to ešte lepšie. A ak nájdeš rozptýlené svetlo LED pásikov - tak je to dvojnásobne lepšie.
    misoft Kua - nasadil si mi chrobáka do hlavy

    bonifac je offline (nepripojený) bonifac

    bonifac
    Môžete si pozrieť porovnanie svietivosti troch modelov LED pásikov pri osvetlení pracovnej dosky kuchynskej linky na www.ledstar.sk, kategória "Postupy, ukážky, návod", konkrétne článok "Porovnanie osvetlenia kuchynskej linky rôznymi typmi LED pásikov"
    Link na uvedený článok :
    Porovnanie osvetlenia kuchynskej linky rôznymi typmi LED pásikov

    V článku su linky linky na porovnávane pásiky, kde nájdete aj svitivosť v lumenoch.

    Čo sa týka farby svetla, dostupne sú už aj pásiky so svetlom Denná biela, ktoré je kompromisom medzi Zimnou a Teplou bielou. Nájdete ich aj v ponuke uvedeného eshopu.

    Led pás do kuchyne - akú svietivosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.