Zavrieť

Porady

Daňový bonus a materská dovolenka

Mám nárok na DB, ak som v pracovnom pomere...1-3/2014, hrubá mzda bola 2806 eur, 4-6/2014 PN, 7/2014 nástup na MD, 8/2014 sa mi narodilo dieťa...a MD trvá...splnila som hranicu 2112 eur...takže? Ďakujem za všetky odpovede....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na DB za obdobie 08-12/14. Môžeš si sama podať DP typu A, alebo do 15.2.2015 požiadať zamestnávatela na predpísanom tlačive o vykonanie ročného zúčtovania dane,

    V žiadosti je potrebné uviesť za aké obdobie žiadaš DB doplatiť a priložiť rodný list dieťaťa (ak si ho ešte zamestnávatelovi neodovzdala)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronika713 áno, áno - to všetko viem...budem podávať Ačko...s priloženým RL dieťatka...len som si nebola istá, či je tam ten nárok na DB...a vrátia mi ešte aj daň ?!? predpokladám že áno, keďže HM je nižšia ako samotná nezdaniteľná časť....
    veronikasad ano, vrátia ti aj daň (ak si mala zrazené preddavky) , len DP treba správne vyplniť ...
    veronika713 ano boli zrazené preddavky...DP mi urobia na mzdovom, to nebude problém...pekne ďakujem za ochotu :O)
    veronikasad Na mzdovom ti DP určite neurobia, zamestnávatel robí ročné zúčtovanie dane, ak oň požiadaš na predpísanom tlačive.
    veronika713 oficiálne áno, viem...ale my sme tu rodina, takže v poho...sme dohodnutí...ešte raz vďaka, prajem pekný deň...
      zbaliť

    Daňový bonus a materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.