Zavrieť

Porady

opakovane školenie elektrotechnikov

Zdravím odborníkov.
Otázka ohľadom opakovaného školenie 1x za 2 roky - je toto školenie povinné alebo len ak si to vyžaduje zamestnávateľ. To že toto školenie 1x5 rokov (aktualizačná odborná príprava) musím absolvovať, to viem. Ale musím ho absolvovať aj každé 2 roky? Som v novom zamestnaní a toto školenie po 2 rokoch mám už po termíne. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nejde o bežné školenie BOZP?

    tak potom je to naozaj len interná záležitosť zamestnávateľa, ako písala vlasta. Osvedčenie o odbornej spôsobilosti má platnosť 5 rokov, ak má zamestnávateľ potrebu - netuším z akého dôvodu - po dvoch rokoch riešiť somariny - v tom prípade je to na jeho náklady - Ty platné osvedčenie máš. Ak to ustojíš - nedaj sa do toho natlačiť.

    Vyhláška 508/2009

    V zmysle vyhlášky MPSVaR SR č. 508/2009 Z.z., činnosti na technickom zariadení elektrickom môže podľa odbornej spôsobilosti vykonávať:

    poučená osoba (§ 20)
    elektrotechnik (§ 21)
    samostatný elektrotechnik (§ 22)
    elektrotechnik na riadenie činnosti alebo na riadenie prevádzky (§ 23)
    revízny technik (§24)


    Podmienky na vydanie osvedčenia (podľa § 16 zákona č. 124/2006 Z.z.)

    vek najmenej 18 rokov
    vzdelanie a prax (podľa vyhl. č. 508/2009 Z.z.) - viď nižšie
    zdravotná spôsobilosť
    absolvovanie odbornej prípravy v stanovenom rozsahu
    overenie odborných vedomostí

    Upozornenie - povinnosť absolvovať aktualizačnú odbornú prípravu :

    osoby, ktoré získajú osvedčenie o odbornej spôsobilosti musia absolvovať aktualizačnú odbornú prípravu najmenej raz za 5 rokov
    osoby, ktoré vlastnia osvedčenie vydané po 1. 7. 2006 musia absolvovať aktualizačnú odbornú prípravu najmenej raz za 5 rokov
    osoby, ktoré už absolvovali aktualizačnú odbornú prípravu, ju musia znovu absolvovať najmenej raz za 5 rokov
    poznámka: osoby, ktoré vlastnia osvedčenie o odbornej spôsobilosti vydané pred 30. júnom 2006, museli absolvovať prvú aktualizačnú odbornú prípravu do 30. apríla 2008, inak ich osvedčenie stratilo platnosť! "
    Naposledy upravil willma : 05.02.15 at 08:30
    Duški VanKo nie je to BOZP. Zatiaľ som s x-elektrikármi a každý mi povedal, že je potrebných každých 5 rokov - čo som vedel aj ja. Zajtra zavolám ešte jednému revíznemu technikovi a uvidím čo povie

    vlasta123 je offline (nepripojený) vlasta123

    vlasta123
    Na osvedčení ja napísaný dátum do kedy je platne,tzn do ktorého dátumu treba absolvovať aktualizačnú odbornú prípravu.
    To že si zamestnávateľ vymyslel opakované školenie 1xza dva roky,to je jeho interná záležitosť.
    Dôležité je to čo je napísané na Osvedčení,tam je aj dátum dokedy je osvedčenie platné
    Duški VanKo ja tam mám len dátum, kedy bolo školenie absolvované. To je asi zas o tom, aké tlačivo vydáva školiteľ
    vlasta123 Niekto udáva dátum vykonania aktualizácie a niekto to doplňa aj dátumom do kedy platí osvedčenie,,takže hlavné je ,,neprešvihnúť,, tých päť rokov

    opakovane školenie elektrotechnikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.