Zavrieť

Porady

výpovedná lehota

Pracovnú zmluvu mám na dobu určitú, do 31.8. 2015.
Do pracovného pomeru som bola prijatá 1. 7.2014. Výpovednou lehotou- dvoma mesiacmi môžem požiadať o skončenie PP k 31.8.2015 ?
ďakujem
Naposledy upravil Poola : 05.02.15 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, ktorý končí dohodnutým dňom, t.j. 31.8.2015.

    Výpoveď by si dávala len v prípade, keby si chcela skončiť skôr. Vtedy začína plynúť výpovedná doba prvým kal.dňom nasl. kal.mesiaca a pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
    Napr. ak by si výpoveď zamestnávatelovi doručila vo februári, prac.pomer končí 31.3.2015.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby - podľa Tvojej pracovnej zmluvy teda 31.8.2015. Výpoveď by si dával vtedy, keby si chcel odísť pred 31. 8. 2015.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ????

    Akosik nerozumiem tvojej otázke.

    Načo chceš žiadať o skončenie PP k 31.8.2015, ak ti podľa zmluvy na dobu určitú končí PP k 31.8.2015?

    SKús to napísať zrozumiteľnejšie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Poola pochopila som dakujem. Pokial nepodpišem žiadosť na pokračovanie PP, tak skončím jednoducho k 31.8.2015
    ivka70 Ty nebudes podpisovat ziadnu ziadost o pokracovanie.
    Ty len odmietnes podpisat predlzenie (dodatok k prac.zmluve), ak ti ho zamestnavatel navrhne. V takom pripade skonci PP tak ako bolo doghodnute v dobe urcitej.
    Poola dakujem dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.