Zavrieť

Porady

Minimálna mzda 01/2015 a preddavky na daň????

ahojte, mám z-ncov, ktorí majú minimálnu mzdu, ktorá je od 1.1.2015 380 eur, nčzd sa od 1.1.2015 nezvyšovala? je taká istá ako minulý rok, čo znamená, že aj pri minimálnej mzde musím platiť preddavky na daň???
Vychádza to pri minim. mzde 2,30 eur na osobu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    Áno, je to tak, vychádza preddavok na daň 2,30 € - ak neuplatňuješ odp. pol. na ZP. Nčzd sa od 1. 1. 2015 nezvyšovala, zostala vo výške 316,94 € mesačne.
    Naposledy upravil janka67 : 06.02.15 at 16:57 Dôvod: doplnenie
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Papierniková keď uplatníš odpočítateľnú položku ZP je preddavok 5,19
    _Ajuska vie mi niekto prosiiiiim vypocitat preddavok na dan zo mzdy 390 eur, ked neuplatnujem odp. pol. ZP? dakujem
    veronikasad Chceš si skontrolovať výplatu, alebo sa pýtaš ako mzdárka ?
    _Ajuska nie, robim papiere v nasej s.r.o. (mame len 1 zamestnanca) a za januar som poslala nulove, takze idem poslat opravne... tak sa radim, lebo som tu sama a nemam s kym len aby to bolo dobre. Niekedy v tych veciach doslova maturujem... dakujem za kazdu podporu
    veronikasad Ajuska, takto sa mzdy nerobia. Ak nemáš mzdový SW, choď do predajne tlačív, napr. ŠEVT a kúp si papierovú výplatnú listinu a vyplň ju mpodľa predtlače. Ak si nesprávne vypočítala daň, máš zlú aj čistú mzdu.
    _Ajuska oki, pojdem a kupim, ale to opravne poslat tak ci tak musim. Cista mzda zamestnanca bola 390- odvody SP 36,66 - odvody ZP 15,60=337,74eur. V januarovej som neriesila dan. Uz mi taha do placu
    veronikasad Prerob komplet januárovú výplatu a podaj opravný Prehľad. Výplaty sa nedajú robiť cez nejaké mzdové kalkulačky na nete.
    _Ajuska ved idem podat ten opravny prehlad, len stale neviem, aku sumu tam mam dat......vyplatu prerobim
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Už som doma. Mne to vyšlo ináč, lebo ja tam mám ešte sociálny fond a uplatnenú odpočítateľnú položku na ZP.
    wirgi Keď si neuplatní odpoč. položku na Zdrav. poistenie tak daň 2,30 je správne
    Jan Hrach Už som na to prišiel, ďakujem
      zbaliť

    mariana97 je offline (nepripojený) mariana97

    mariana97
    aj mne vyšlo 2,30 bez odp.položky ZP,tiež sa čudujem....pekne ,že už aj pri minimálke sa idú platiť preddavky??,
    veronikasad čomu sa čuduješ, že máš pokazenú kalkulačku ? Veď keď od hrubej mzdy odpočítaš odvody a mesačnú NČZD, zostane ti suma na zdanenie. Min. mzda sa zvýšila o 28€, mesačná NČZD sa nemenila.
    mariana97 nuž,štátna pokladnica sa pomaličky bude plniť

    Minimálna mzda 01/2015 a preddavky na daň????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.