Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov - registrácia a oznámenie IS?

Nastúpila som do spoločnosti, ktorá si zatiaľ nesplnila povinnosť registrovať a oznámiť IS. Ja som sa teraz do toho ponorila /doteraz som o tom nemala ani poňatia/ a po množstve vysvetlení a rád, som z toho úplne zmätená. Máme IS personalistika a mzdy, účtovníctvo a IS eshop. IS PaM, účtovníctvo je vedený na PC bez pripojenia na Internet, ale posielanie výkazov a pod. je realizované cez PC pripojené na net. Je v tomto prípade potrebný bezpečnostný projekt, alebo len smernica na ochranu osobných údajov? V IS eshop máme údaje ako je meno, priezvisko adresa, tel. kontakt, a tieto údaje poskytujeme doručovateľskej spoločnosti. Zatiaľ som si zistila, že IS eshop musíme oznámiť . IS PaM, účtovníctvo by sme mali registrovať? Ale čoho sa dotýka osobitná registrácia? Je v našom prípade potrebná? Ďakujem za jednoduché vysvetlenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Jednoduché vysvetlenie nemáme, zákon je zložitý

    Pokiaľ komunikujete elektronicky so SP, ZP, DÚ a podobne o rodných číslach, musíte mať bezpečnostný projekt. Je praktické, aby v ňom potom "zviezli" všetky IS.
    Ak pod účtovníctvom rozumieme spracúvanie osobných údajov fyzických osôb ako zmluvných partnerov a fyzických osôb, ktoré konajú v mene svoich zamestnávateľov, odporúčam (zásada opatrnosti kvôli nejdenoznačnému textu zákona) takýto IS oznámiť na Úrad (oznamovanie je namiesto registrácie, ktorá je od 15.4.2014 "akože" zrušená) takisto ako e-shop.
    IS, ktoré ste popísali, nepodliehajú povinnosti osobitnej registrácie.

    Ochrana osobných údajov - registrácia a oznámenie IS?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.