Zavrieť

Porady

opatrovatelsky príspevok

Dobry den.Vie mi niekto poradit,ked osetrujuci lekár napíse do ziadosti o opatrovatelsky príspevok ,ze tá osoba potrebuje opatrovatela ,ci ty posudkovy lekári to musia schválit alebo to viac zálezí na nich,co oni posudia. za radu dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    o príspevku rozhoduje UPSVaR na základe vypracovaného posudku - majú na to svojich posudkových lekárov a sociálnych pracovníkov, ktorý ho vypracujú a navrhnú kompenzácie. - podľa zák 447/2008
    Vyjadrenie ošetrujúceho lekára im len doložíš spolu so zdravotnou dokumentáciou, aby mali potrebné info

    doplním zákon - aby si ho aj pozrela! http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
    Naposledy upravil Katy a R : 06.02.15 at 16:49
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ten lekarsky posudok si dajte vypracovat az potom co si spocitate ci mate narok na prispevok - opatrovana osoba musi mat dooost nizky prijem, inak si taketo sluzby ma zaplatit sama.
    andrea 1970 opatrovaná osoba má 302eur.invalidny dochodok.je ZTP na 80% kolko mozem dostat ja ak mi to schvalia
    vicktor Kolko? Bolo sa treba spytat na urade. Ja som to skusal vybavovat pred 2 rokmi. Prepustacia sprava z nemocnice obsahovala "nutna 24 hodinova starostlivost" - toto nic neznamena, treba dalsie komplexne vysetrenia. Ani sme nic neabsolvovali. Mama k svojmu dochodku ma aj vdovsky a je taka "bohata", ze opatrovkynu si ma platit sama.
    Katy a R myslím, že tam už aj nejaké krátenie bude .. ale pozri do zák - tam nájdeš všetko - aj presný výpočet! sama si to skontroluj! .. (lebo ani neviem, aké máš ty postavenie) pripnem ti ho, lebo vidím, že si si ani nepozrela!
    Katy a R pre vicktor - zase ju zbytočne nezavádzaj - musia postupovať podľa zákona - a ten platí pre všetkých. samozrejme, že ten príspevok nedostane hocikto - a určite nejaká miera subjektivity vždy pri posudkoch je: ale máš možnosť sa aj odvolať ...
    andrea 1970 uz som vsetky papiere zaniesla na UPSVaR a pani mi povedala aby som cakala na telefonát, oni mi budu volat kedy sa máme dostavit na posudkovu komisiu.
    Katy a R Keď budete na komisii - treba zdôrazniť hlavne potrebu celodennej starostlivosti (ak nebude aspoň V. stupeň odkázanosti - žiadny príspevok na opatrovanie nebude)
    vicktor hehehe, tak vyssie vyhlasis, ze zavadzam, a tu pises to iste - nic nebude
    Ano, podla zakona. Preto som napisal, najskor zistit podmienky a moznosti, az potom absolvovat kolotoc vysetreni a povinnosti.
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Osetrujuci lekar len doporuci.Posudkovy lekar posudi na zaklade diagnoz,bud zamietne,alebo schvali.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrea 1970 a aké su tie diagnózi aby schválili
    Anika61 To nezalezi tak uplne od diagnoz,ale nakolko je ten co bude opatrovany schopny sa o seba postarat...to je napr.ci je leziaci ,ci sa dokaze sam najest,umyt,nakupit si,ako je na tom po psychickej stranke atd...
    andrea 1970 .....takto Anika61 on má obstrukcnu chorobu pluc pri najmenséj námahe sa zadycha aj ked sedí sa mu tazko dycha,lezat nelezí ale von s bytu uz nechodí,pri kupaní, obliekaní mu musím pomáhat kazdé ráno okolo tretej zacne velmi kaslat az ho to dusí
      zbaliť

    opatrovatelsky príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.