Zavrieť

Porady

prvá práca vs II. pilier

Dobry den. Chystam sa prave nastupit do mojej prvej prace po ukonceni vysokej skoly (mal som uz nejake prace, no vsetky iba na dohodu, takze som bol vedeny na urade prace, alebo ak som prekrocil danu sumu,tak som si platil zdravotnu poistovnu sam, no zatial som este nemal zmluvu na full time pracu).

Zaujimalo by ma ako je to s II. pilierom pri nastupe do prvej prace na plny uväzok. V minulosti som zachytil nieco take, ze kazdy kdo nastupuje do prvej prace je uz automaticky v II. piliery a ma nejake casove obdobie na to aby z neho mohol pripadne vystupit... je to stale aktualne, alebo su tieto moje informacie chybne?

Dalej by ma zaujimalo ak su teda tieto informacie spravne, do kedy a ako je mozne z II. piliera vystupit?
Mila123 zamestnávateľ ti platil poistné do SP? resp. z výplatnej pásky si prečítaj, či si bol poistený na dôchodkové poistenie , ak áno už si v II. pilier. poistený....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Dušan, v práci, dokonca ani mzdárka nerieši I. a ani II. pilier, je to vec SP a DSS a poistenej osoby........
    misoft Mzdárka ale musí pre SP nahlásiť. Alebo aj on osobne. SP predsa nevie, či chce, alebo nechce. SP by to mala robiť automaticky - mzdárka to musí potom odvádzať - takže aj ona o tom vie! Veď ako by potom mohla vo výplatnej páske napísať, koľko mu stiahli na to dôchodkové...? Vycucala by si to z palca?
    Mila123 eeeee, ale ale........http://www.socpoist.sk/aktuality-co-...a/48411s59640c
      zbaliť
    kopretinka 07.02.15 15:10 priradil do Porady
    kopretinka 07.02.15 15:10 odstránil(a) z Porady

    prvá práca vs II. pilier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.