Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zamestnaného 10 mesiacov - NČZD

Zamestnanec, ktorý u nás pracoval od januára do konca októbra ma požiadal o RZD. Môžem mu uplatniť celú NČZD (za 12 mesiaocv), ak od 1.11.2014 bol evidovaný ako uchádzač o zamestnanie na úrade práce?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    NČZD je VŽDY !!!!! za celý rok, kráti sa len pri dôchodcoch, alebo vysokých príjmoch.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Radka08 Áno ďakujem pekne za reakciu, už som sa dočítala, no vždy si to radšej overím :-p
    kn-alka Ináč, táto otázka je tu 100x rozoberaná každý boží rok, stále dookola
    Radka08 To je sice pravda, ale už čítam piatu diskusiu o tom, ako mu mám vrátiť vzniknutý preplatok a v každej je inak - buď že si musí sám podať DP A a požiadať v ňom DÚ o vrátenie alebo že mu ho mám len tak poslať na účet... a potom sa čuduj, že si radšej položím otázku sama ako celý deň tráviť čítaním diskusií
    kn-alka áno, má 2 možnosti - ak požiada posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, zamestnávateľ mu je povinný ho spraviť
    ak nepožiada zamestnávateľa, spraví si sám DP, v ktorom uvedie svoj preplatok a dostane ho od DÚ.

    v oboch prípadoch však vyjde rovnaká čiastka, v prvom prípade mu ju vyplatí zamestnávateľ, v druhom prípade mu preplatok vyplatí DÚ

    .... a v oboch prípadoch je nezd.časť CELÁ !!!!
    Katy a R Radka - v prvom rade zákon čítaj - a nie diskusie! veď si mzdárka ... toto musíš ovládať.
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie zamestnaného 10 mesiacov - NČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.