Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdr.p.

Prosím Vás o radu.
Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia v nasledovnom prípade:
máme 1 zamestnanca od 4.4.2005, dovtedy bol na úrade práce (potrebujem nejaké potvrdenie iné okrem toho že tam bol evidovaný).
Aký tym tlačiva použiť?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
K.A.T.K.A
Prosím Vás o radu.
Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia v nasledovnom prípade:
máme 1 zamestnanca od 4.4.2005, dovtedy bol na úrade práce (potrebujem nejaké potvrdenie iné okrem toho že tam bol evidovaný).
Aký typ tlačiva použiť?
Ďakujem
K.a.T.K.A. toto si prečítaj celé.

http://www.porada.sk/showthread.php?p=239691#post239691


Ak príjmy zo zamestnania boli nižšie ako 43095
RZP robiť nemusí.
Naposledy upravil Melnick : 10.05.06 at 19:25 Dôvod: doplnenie údajov,nech si K.A.T.K.A. prečíta link
človiečik Vladimír Ozimý
no cital som asi neviem kolko dni na tuto temu prispevky takze takto:

ked pracoval zamestnanec 4 mesiace v minulom roku a potom bol nezamestnany vyziada si od byvaleho zamestnavatela potvrdenie o prijme a da si ziadost terajsiemu zamestnavatelovi na zuctovanie poistenia. Ak bol co i den v mesiaci zamestnany alebo bol szco tak prijem z dohod sa nerata do vypoctu pre odvod zdravotneho poistenia ak nebol tak sa to riadi ustanoveniami paragrafu 11 ods 2. Spravne. A kto vlastne nemusi vobec podat?

1 student a dochodca z prijmov mensim ako 1/2 uhrnu min. mzdy za rok
2. ........................neviem

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
Vladimír Ozimý
no cital som asi neviem kolko dni na tuto temu prispevky takze takto:

ked pracoval zamestnanec 4 mesiace v minulom roku a potom bol nezamestnany vyziada si od byvaleho zamestnavatela potvrdenie o prijme a da si ziadost terajsiemu zamestnavatelovi na zuctovanie poistenia. Ak bol co i den v mesiaci zamestnany alebo bol szco tak prijem z dohod sa nerata do vypoctu pre odvod zdravotneho poistenia ak nebol tak sa to riadi ustanoveniami paragrafu 11 ods 2. Spravne. A kto vlastne nemusi vobec podat?

1 student a dochodca z prijmov mensim ako 1/2 uhrnu min. mzdy za rok
2. ........................neviem
2. zamestnanec ,ak bol zames-com celý rok a v každom mesiaci a
v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem zames-ca bol
najmenej vo výške 3x priem. mzdy- teraz 43095.-Sk

3. zamest-ec ak v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem
zamest-ca bol najviac vo výške 3x priem. mzdy- 43905.-Sk

alušik je offline (nepripojený) alušik

alušik
Melnick
2. zamestnanec ,ak bol zames-com celý rok a v každom mesiaci a
v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem zames-ca bol
najmenej vo výške 3x priem. mzdy- teraz 43095.-Sk
V tomto bode by som Majku doplnila. V takomto prípade nie je povinný podať ročné zúčtovanie, ale závisí od toho, či tie zamestnania boli za sebou, alebo súčasne. Pre neho je výhodné podať ročné zúčtovanie, lebo by mu v prípade, že by mal viacerých zamestnávateľov súčasne a v každom zamesntnaní by platil maximum, určite vznikol dosť vysoký preplatok na poistnom.
človiečik Vladimír Ozimý
no a este jedna otazka...chceme zamestnat nezamestnaneho ale na Dohodu...ako to bude u neho s platením do zdravotnej poistovne...Samozrejme sa tam nahlasi

1. ma sa nahlasit ako dobrovolne nezamestnany a platit 624 Sk?
2. ak neprekroci prijem vacsi ako 1/2 minim. mzdy za rok tak nemusi podat zuctovanie?
3. Ak prekroci musi doplatit rozdiel minimalne vsak do vysky odvodov z minimalnej mzdy?

Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik mysimis
Chcela by som sa opýtať, ak bol zamestnanec celý rok zamestnaný u jedného zamestnávateľa, príjem neprekročí sumu 43095 ani v jednom mesiaci, ale bol od septembra do polovice novembra na pn musí si podať ročné zúčtovanie?

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
mysimis
Chcela by som sa opýtať, ak bol zamestnanec celý rok zamestnaný u jedného zamestnávateľa, príjem neprekročí sumu 43095 ani v jednom mesiaci, ale bol od septembra do polovice novembra na pn musí si podať ročné zúčtovanie?
Nemusí si podať.
AnitaMartinska
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.

matafe je offline (nepripojený) matafe

matafe
AnitaMartinska
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.
Áno, taký zamestnanec má povinnosť podať RZP, dokonca sa mu to vyplatí, bude mať preplatok.

Zamestnanec má na výber - podá si RZP sám, k tomu bude potrebovať od oboch zamestnávateľov doklad o príjme a predd. na ZP.
Alebo o RZP môže požiadať posledného zamestnávateľa, v tomto prípade ktorého-koľvek, samozrejme k žiadosti o vykonanie RZP priloží doklad o príjme a predd. na ZP od druhého zamestnávateľa.

Na RZP sa použije tlačivo typu S, s dvoma listami SA.

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa bezradná
AnitaMartinska
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.
Podľa mňa musí, použije typ S + prílohy SA od oboch zamestnávateľov.Ak u jedného zamestnávateľa zarábal stále nad 43095,- bolo mu strhávané z max. VZ ZP ale u druhého len z VZ 15000,-
Ak dobre rozmýšľam, vychádza mi, že všetko poistné od druhého zamestnávateľa mu vyjde do preplatku a môže si to žiadať späť.
Opravte ma ak sa mýlim.

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
keď sa mi to podarilo, tak som sem prilepila zo stránky www.vszp.sk ako zvládnuť
RZP
tu je vše rozpísané aj s tabuľkami, kde je veľmi dobre vysvetlené kedy treba aké tlačivo a typ použiť.
takže je to

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=241



sláva sa mi to podarilo
__________________
Nezakladaj NOVÚ TÉMU !!, najprv klikni sem www.porada.sk/search.php? netýka sa to nových otázok v DANEJ TÉME

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.